Tinder’da flört artık bir takım sporu

Tinder
Tinder

Kendine uzun veya kısa vadeli arkadaş arayanların dünya çapında en önemli uygulama veya adreslerinden biri Match Group. Özellikle Tinder gibi sanal ortamın en büyük “buluşturucularından” birinin sahibi olan grup, hep yeni bakış açıları getirmeye çalışıyor.

Tinder, bu hafta yaptığı açıklamayla dikkat çekti: Sevgili arayan kullanıcıların arkadaşları ve ailesinin potansiyel eşleşmeleri görmesini sağlayacağını dile getirdi. Tinder’ın “match” özelliği altında, kullanıcılar diğerlerine 24 saatliğine hesaplarına erişim olanağı sağlayabilecek ve beğeniler önermelerine olanak tanıyacaklar.

Flörtten takım sporu olur mu?

Tinder, bu özelliğin flörtü bir “takım sporu” haline getirdiğini söylüyor. Ancak bir flört uzmanı gizlilik konusunda endişeler olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Gerçek hayatta arkadaşlarla kaydırmaları veya potansiyel eşleşmeleri tartışmak alışılmadık değil. Aynı şekilde telefonu bir süreliğine başkasına vermek de… Eşleştirici özellik, kullanıcı tarafından seçilmiş bir grup insanla profilleri paylaşıyor. Böylece onlar da sağa sola kaydırabiliyor ve fikir verebiliyorlar.

Tinder hiçbir zaman tam bir gizlilik üssü olmadı. Burada insanlar resimlerini koymazsa sistem onlara kendilerini gösterme fırsatı vermiyor. Orada çevrenizden veya tanıdıklarınızdan da birini bulmak mümkün. Ama bir alışveriş var orada: Siz onları görebiliyorsanız onlar da sizi görebiliyor.

Bu yeni sistem oyunu bozuyor: Sizin yüzlerini göremediğiniz 15 farklı kişi sizin özeliklerinizi görebilecek ve potansiyel flörtünüze akıl fikir sunacak. Bu, işin genel akışına aykırı gibi duruyorsa da… Sizin potansiyel flörtünüzün bir kahvede arkadaşlarıyla sizin resminizi beraber oturduğu kızlara göstermesini engelleyen ne?

Tinder bu konuda çok açık: İsterseniz profilinizi konu komşunun görmesine kapatabilirsiniz isterseniz de açabilirsiniz diyor. Yani elinizi tutan yok. Zaten Tinder’a hiç girmeyip tamamen o dünyadan ayrnı da kalabilirsiniz. Sonuçta bu size bir seçenek sunuyor ki kullanıp kullanmamak da sizin elinizde.