TOKİ üç operatörle aynı anda ceplere bilgi göndermeye başlıyor

Turkcell, Vodafone ve Avea, ayrı ayrı yaptıkları açıklamayla TOKİ tarafından yapılan tüm ihale ve haber açıklamaları ve kura çekimleri ile belirlenen konut satış sonuçlarının kendileri üstünden sorgulanabileceği açıklamasını getirdi.

TOKİ bilgileri Mobil Bilgi Servisine üye olan kullanıcılara SMS ile gönderilecek. TOKİ ilanlarından haberdar olmak isteyen Vodafone aboneleri 3737’ye “TOKI boşluk SATIS boşluk IL PLAKA KODU veya IL ADI” yazarak gönderecekleri kısa mesajla servisten yararlanabilecek. Tek mesajla birden fazla il için bilgi almak için il plaka kodlarının aralarında birer boşluk bırakarak 3737’ye kısa mesaj gönderilmesi yeterli oluyor.

Kura sonuçları hakkında bilgi almak için de 3737’ye ”TOKI boşluk KURA boşluk IL PLAKA KODU veya IL ADI” yazarak kısa mesaj göndermek gerekiyor. İhalelere katılmak isteyen kurum ve kuruluşlar ise 3737’ye gönderecekleri ”TOKI boşluk IHALE boşluk IL PLAKA KODU veya IL ADI” şeklindeki bir mesajla aboneliklerini başlatabilecek.

TOKİ Mobil Bilgi Servisi’nde sabit abonelik bulunmuyor, bilgi almak istenilen konularda gönderilen her bir mesaj 0,50 TL olarak ücretlendiriliyor.