4 milyondan fazla abonesi ile Azerbaycan’ın en büyük mobil iletişim firması olan Azercell, kurumsal müşterilerine Mobil VPN servisi sunmak için teknoloji partneri olarak Defne Telekomünikasyon’u seçti. Azercell kurumsal müşteri gelirlerini arttırmak için Defne’nin inovatif çağrı kontrolü ve yönetimi çözümlerindeki tecrübesinden faydalanacak.

Defne’nin Mobil VPN çözümü sayesinde Azercell, kurumsal müşterilerine bundan böyle kısa numara arama, çağrı kontrolü, direkt bağlantı, özel numara planlaması, firma çalışma grubu yaratma, telekonferans, mobil PBX gibi geleneksel servisleri CaaS (Communication as a Service – Hizmet olarak İletişim) iş modelinde kendi iletişim ağı üzerinden sunabilecek.

Azercell CEO’su Vahid Mursaliyev, “Bu birlikteliğin kurumsal abonelerimize sunduğumuz katma değerli çözümlere stratejik değer katacağına inanıyorum. Defne’nin Mobil VPN çözümü sayesinde kurumsal müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu iletişim araçlarını sunarak, operasyonel giderlerini daha iyi kontrol etmelerine ve bütünleşik iletişim ortamı yaratarak çalışanlarının verimliliğini arttırmalarına katkı sağlayacağız.” dedi.

Defne Telekomünikasyon CEO’su Oğuz Haliloğlu ise, “Azercell’le olan bu heyecan verici işbirliğimizin Azerbeycan telekomünikasyon pazarının tamamı üzerinde büyük bir etkisi olacağına ve hem Azercell’in kurumsal müşterilerine iletişim servislerinde en son teknolojiyi sunmasına, hem de Defne’nin Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesindeki büyüme hızının artmasına faydası olacağına inanıyoruz.” dedi.