TurkTelekomLOGOBağımsız şikayet yönetim sitesi “www.sikayetvar.com“un “2012 GSM Sektörü ve Telekomünikasyon Karşılaştırmalı Şikayet Analizleri” çalışmasına göre Türk Telekom, şikayet yönetiminde telekomünikasyon sektörünün en başarılı şirketi seçildi.

Türk Telekom açıklamasına göre, “www.sikayetvar.com” tarafından 2011 yılından bu yana yapılan çalışmada; 2012 yılının tüm dönemlerini lider tamamlayan şirket, 2013 yılının ilk çeyrek değerlendirmesinde de 58.84 puanla yine birinci sırada yer almıştı.

Temmuz 2013’te açıklanan 2. çeyrek değerlendirme sonuçlarında da aynı başarı grafiğini sürdüren Türk Telekom, en yakın rakibini 4 puan geçerek 60,15 puanla liderliğini korudu.

Değerlendirme sürecinde “www.sikayetvar.com”da yayınlanan şikayetleri cevaplama oranı ve ortalama cevaplama süresi gibi unsurlar göz önüne alındı.

Ayrıca, müşteriler tarafından şikayet yayımlandıktan en az üç gün sonra şikayet sahibi tarafından yapılan değerlendirmeleri içeren algısal veriler de dikkate alındı. Müşterilerin süreçten memnuniyetleri ve ürün ya da hizmeti aynı firmadan yeniden satın alma eğilimleri de ölçülerek puanlamaya dahil edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz, bu başarının ekip çalışmasının sonucu olduğunu belirtti.

Türk Telekom olarak müşterilerinden ulaşan her türlü görüş ve talebi bir fırsat olarak gördüklerini, müşterilerin geri bildirimleri doğrultusunda onlara katma değer sağlamak için çalıştıklarını aktaran Yılmaz, şunları ifade etti:

“Bu değerlendirme ile yaptığımız çalışmalar neticesinde şikayet çözüm süremizin kısaldığı ve memnuniyet oranının arttığını görüyoruz. Müşterilerimize daha da iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm ofis ve çağrı merkezi yöneticileri ve çalışanları, 2013 yılını da lider olarak tamamlama hedefiyle özenli çalışmalarına devam ediyor.”