Turkcell “tüm istenmeyen SMS’leri engeleyeceğim” dedi

sms-text-messagingTurkcell daha önce istenmeyen SMS’lere yönelik bir hizmet çıkardığını ve artık bunların size ulaşmasının mümkün olmayacağını duyurmuştu. Bunun için detaylı bir web sayfası hazırladı ve aylık bedelini 1,99 TL olarak belirledi. Bunun için neden para istiyor, istemeli mi gibi soruları şimdilik kaydıyla bir kenara bırakalım.

Ne var ki bu servis bazı durumlarda çalışmıyordu: Turkcell şebekesi dışından, özellikle de numara değil, alfanümerik adreslerden gelen mesajların engellenemiyordu. Yani size gelen mesajlarda Penis Büyütücü yazıyorsa Turkcell’e bir numara veremediğinizden buradan gelen istenmeyen mesajı engelleyemiyordunuz. Turkcell buna da çözüm bulduğunu müjdeledi.

Turkcell iddialı bir biçimde artık bunun da üstesinden geleceklerini, artık 1,99 TL verildiğinde alfanümerik olan bu mesajların da engelleneceğini söylüyor. Ben onlara inanıyorum.

Şimdi Penis Büyütücüler düşünsün.

Tabii ki ben hala MOBİLSİAD ve BTK’ya yaptığım çağrıyı açık tutuyorum: Kurumlar kendi aralarında anlaşarak istenmeyen SMS’leri gönderen firmalara ciddi mesajlar verecek mekanizmalar kurmalılar. Bunu kurmadıkları sürece görevlerini yapmıyorlar, SMS’ten gelecek üç kuruş kar için kullanıcıların cep telefonu kullanım dirliğini hiçe sayıyorlar emeye devam edeceğim.