Home BÜLTEN Twitter’dan kendine çalışan şirketlerin basın bülteni

Twitter’dan kendine çalışan şirketlerin basın bülteni

0
669

anadolu hayatTwitter zor durumda diyorlar. Güzel bir sosyal medya fikri, dünya çapında bir büyüklük ama para kazanma aşamasında rakiplerine kıyasla başarısızlık Twitter’ın belini büküyor.

Twitter bunun üstesinden gelebilmek için iletişimi kullanmaya başladı. Mesela Türkiye’de bir PR ajansı tutarak ona bültenler yazdırıp halka kendini daha iyi anlatmanın yollarını bulmaya çalışıyor. Peki ne yapıyor? Bir bültenle Anneler Günü için Teknosa, Mavi, Türk Hava Yolları gibi şirketler ne güzel mesajlar atmış diyor.

Ne kötü bir iletişim bu? Mesela Milliyet gazetesi çıkıp “Anneler Günü kapsamında THY bize şöyle bir reklam verdi üstelik hem internete hem de gazeteye” dese ne hissederdiniz okur olarak? THY veya Teknosa Twitter’a mesaj atınca teknolojik bir şey mi yapmış oluyor ki bana bunun bültenini geçiyorsunuz? Gerçekten çok tuhaf değil mi böyle düşününce?

Anadolu Hayat veya Elidor’un anneler günü için ajanslarına çalıştırttığı bültenleri görmek yerine oradaki anne sayısını görmek isterdim mesela… O gün saat kaça mesajların geldiğini anlamak isterdim. Anne temalı bir kelimenin kaç dakika trending topic olduğunu takip edebilmek isterdim. En çok takipçisi olan anneyi, en içten en çok paylaşılan mesajı alabilmek isterdim.

Ama bana Türkiye’nin büyük şirketlerinin hoppili hoppili reklam mesajlarını verdi Twitter.

Bu bültenle iletişimin ne olmadığını görmüş olmalılar. Biraz da iletişim içeren bültenler gönderirlerse çok mutlu olurum…

NO COMMENTS

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.