Ve Lenovo tablette ben de varım dedi

Dünyanın 3. büyük PC üreticisi Lenovo, bireysel kullanıcılar için IdeaPad tablet ve kurumsal müşteriler için ThinkPad tabletten oluşan ilk tablet bilgisayar ailesini piyasaya sürüyor. Şirketin, Google Android 3.1 işletim sistemine sahip internetli ilk mobil aygıtı olan yeni Lenovo IdeaPad Tablet K1 ve ThinkPad, Android tabletler, Android Market’te yer alan binlerce uygulamanın yanı sıra Lenovo App Shop’ta yer alan, Lenovo cihazlara uygun uygulamalara da erişebiliyor.

Lenovo’nun masa üstü bilgisayarlarda inovasyon, kalite ve güvenilirlik birikiminin üzerine kurulan yeni tabletleri, hızlandırılmış bir mobil deneyim sağlıyor. IdeaPad ve ThinkPad tabletler, üstün bir performansla çoklu-görev yapılmasını sağlayan NVIDIA çift çekirdekli mobil işlemciler, dâhili flash ile gözle görülür şekilde daha hızlı hale gelen web tarayıcı, konsol kalitesinde oyun oynama ve iyileştirilmiş pil ömrüyle düşük enerji tüketimi özelliklerine sahip.

Yalnızca 740 gram ağırlığıyla yanınızda taşımak için ideal bir tablet olan IdeaPad K1, entegre Bluetooth ve 802.11 Wi-Fi bağlantı özelliklerini de içinde barındırıyor.

ThinkPad Tablet, güvenlik, güvenilirlik ve yönetilebilme özellikleri bir araya getirilerek, profesyoneller için tasarlandı. Cihaz, opsiyonel çizim kalemi, gerçek boyutlu USB portu, gerçek boyutlu SD card girişi ve harici projektör ile ekranların bağlanmasını sağlayan mini-HDMI giriş noktasının yanı sıra optik TrackPoint ile birlikte opsiyonel ThinkPad kaliteli klavye folyo kılıfına da sahip.

10.1 inç WXGA ekrana ve yalnızca 748 gram ağırlığa sahip olan, ThinkPad Tablet 178 derece görüş açısına sahip IPS ekran ve çizilmeye karşı dirençli Corning Gorilla Glass özelliğini de barındırıyor.