Bilişim Zirvesi bu sene 3 – 5 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Zirve, 23 ülkeden 244 konuşmacı ile 23 ülkeden 4 bini aşkın profesyoneli buluşturacak. 10 ana konferans ve 83 özel oturumda kürsüye çıkacak isimler arasında Türkiye’den kamu sektöründen üst düzey temsilciler, holding CEO’ları, STK başkanları ve girişimcilerin yanı sıra, çevre ülkelerden düzenleyici kurum başkanları, resmi temsilciler, küresel şirketlerin yöneticileri ve yatırımcılar da yer alıyor.

“Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları” isimli kitabı ile dünyayı kasıp kavuran Amerikalı yazar ve aktivist John Perkins, ilk kez Türkiye’ye geliyor! Yazdıklarıyla dünyayı uykudan uyandıran Perkins, küresel ekonomik krize ve sürekli büyümeye, kârı maksimize etmeye odaklanmış günümüz ekonomisinin sınırları hiçe sayan gidişatına farklı bir bakış açısı getirecek. Perkins, bilişim teknolojilerinin bu dönüşüm sürecine etkilerini değerlendirerek, çöken eskinin ve ufukta görünen yeninin çarpıcı bir karşılaştırmasını yapacak.

1980 sonrasında doğmuş ve teknolojiyi bir yaşam biçimi olarak benimsemiş Y kuşağının dilinden en iyi anlayan isimlerden biri; Y Kuşağı Uzmanı Michael McQueen ilk kez Türkiye’ye geliyor. Son altı yılda, dört kıtada 100 binin üzerinde yöneticiye Y kuşağına ulaşma yollarını anlatan McQueen, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11’in ilk günü olan 3 Ekim 2011’de yapacağı konuşmada Y kuşağını çalışan ve tüketici olarak kazanmanın ipuçlarını aktaracak.

Öne çıkan konuşmacılar arasında ayrıca küresel TED organizasyonunun 12 fahri temsilcisinden biri olan bağımsız yazar ve düşünür Jim Stolze, Paypal, Kuzey, Orta ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Jean François Rochet, çevre ülkelerin düzenleyici kurum başkanları ve üst düzey devlet temsilcileri yer alıyor.

Bu yıl Avrasya bölgesindeki iş birliklerinin artmasını teşvik edecek bir platform olarak tasarlanan ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi ’11, bölge ülkeleri arasında gerçekleşen bilişim projelerini de ödüllendirecek. Böylelikle bölge ülkeleri arasında bilgi ve teknoloji transferi ile yeni iş birlikleri geliştirilmesinin özendirilmesi hedefleniyor. Ödül Töreni, Zirve kapsamında 3 Ekim 2011’de gerçekleştirilecek.

Bilişim Zirvesi ’11 kapsamındaki 10 ana konferansın başlıkları şöyle: Sınırsız İletişim Konferansı, Mobilişim Konferansı, Bölgesel Finans Çözümleri Konferansı, Bölgesel İş Fırsatları Konferansı, Geleceğin Ticaretinin ‘e’ Hali Konferansı, Sınırları Kaldıran Sosyal Medya Konferansı, Sınırsız Oyun Konferansı, m-Sağlık / Tele Sağlık Konferansı, Kaspersky Lab IT Security Day Konferansı ve Teknoloji Şehri İstanbul Forumu.

Bu seneki zirvenin sponsoru Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, “Ülkemizde ve bölgemizde bilgi iletişim teknolojileri sektörünün geleceğini tartışacağımız çok önemli bir platform olan ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi 2011’e Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Avrasya Bölgesi önümüzdeki dönemde refaha ve kalkınmaya odaklanırken, bölgenin en güçlü ekonomilerinden biri olan Türkiye için bu süreçte sorumluluklar ve fırsatlar olacaktır. Sektörümüzdeki büyüme fırsatlarını vurgulayacağımız bu zirvenin, ülkemizin ekonomik büyüme yol haritamıza stratejik katkı sağlamasını temenni ediyorum” dedi.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.