Ve sonunda kamu “aa Apple ve Adobe diye bir şey varmış” dedi

Bilkom, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının tedarikçisi olan Devlet Malzeme Ofisi’nin (DMO) satın alınmasına onay verilen ürünler listesine, geçtiğimiz günlerde Mac ve Adobe markaları ile girdi. Bilkom iş ortağı Orbim firmasıyla gerçekleştireceği satışlarda, kamu kuruluşlarını Mac bilgisayarları ve Adobe program ve çözümleri ile buluşturuyor.

Kamu kuruluşları adına merkezi satın alma işlevini yürüten Devlet Malzeme Ofisi (DMO), kurumların ihtiyaç duydukları mal ve hizmetlerin standardı ve kalitesini azami ölçüde sağlayan ürünleri temin ederek, ürün kataloğu oluşturuyor ve kamu kuruluşları satın almalarını sadece bu katalogdaki ürünler üzerinden gerçekleştiriyor. Bilkom DMO’yla gerçekleştirdiği sözleşme sonucunda bu listeye Mac bilgisayarları ve Adobe programlarıyla girerek kamu kuruluşlarının teknoloji ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor.

DMO üzerinden kamuya yönelik gerçekleştireceği satışlarını Orbim firmasıyla yapacak olan Bilkom, kurumların bilgisayar ihtiyaçlarına iMac, Mac Pro, Mac mini ürünleriyle masaüstü çözümler sunarken, MacBook Air, MacBook Pro, MacBook Beyaz gibi farklı dizüstü bilgisayar alternatifleriyle kamu kuruluşlarını Apple dünyasına sokmayı hedefliyor.

Kurumların bilgi teknolojileri ihtiyaçlarını sağlayan ve problemlere yönelik çözümler üreten Adobe yazılım ve hizmetleri ise, kurum ve kuruluşların daha verimli ve etkili çalışmasına olanak sağlıyor. Belgelerin kuruluşlar arasında kolayca paylaşılmasını ve incelenmesini sağlayan Acrobat programı ile bilgiler pdf formatında son teknolojiyle aktarılabilirken, kurumlar web konferansı çözümü üreten Connect programıyla web toplantılarını, çevrimiçi eğitimlerini ve web seminerlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Dünyanın en gelişmiş işletim sistemine sahip Mac bilgisayarlarıyla, her türlü ortam ve aygıt için etkileyici digital deneyimler sunan Adobe ürün ve çözümleri Devlet Malzeme Ofisi’nde satışa sunularak kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetine sokuldu.