Verizon 4G Yatırımdan İstediği Geri Dönüşü Alamıyor

Verizon firması Amerika’nın önde gelen operatörlerinin arasında geliyor. Firma bundan yaklaşık bir sene önce 4G LTE ağını hayata geçirdi ve kullanıcıları davet etmeye başladı. Gel gelelim kullanıcıların sadece yüzde 5’i daha hızlı olan 4G ağına geçiş yapmak istediğini belirtti. Bu da yapılan yatırımların geri dönüşünün alınması için hala zamana ihtiyaç olduğunu gösteriyor.

Firmanın bu hizmeti aslında Amerika’daki 200 milyonun üzerindeki kişiye hitap ediyor. Verizon bu hizmet için ayrıca 20 farklı LTE uyumlu cep telefonu ve tableti müşterilerine sundu. Bu cihazların arasında şu anda en fazla revaçta olan Samsung Galaxy Nexus gibi üst sınıf ürünler de yer alıyor. Yapılan yorumlar şu anda bu hizmetin henüz çok pahalı olduğu yönünde. Öyle ki kuıllanıcılar iki ay içerisinde yarı fiyata bu hizmetin sunulacağını düşünüyor.

Geçen sene sonu itibariyle Verizon’un toplam 87 milyonu aşkın abonesi bulunurken yalnızca 4.4 milyonu 4G hizmetine ekstra para veriyordu. Analistlerin yaptığı yorumlar ise firmanın henüz olmasa bile yakın gelecekte bu yatırımın ciddi bir biçimde geri dönüşünü alacağı yönünde. Amerika’da diğer operatörler 4G konusunda Verizon ile yarışsa da firmanın ciddi bir avantajı var.