VESTEL TVVestel, teknoloji dünyamızın en önemli tartışma konularından biri. Çünkü teknolojide zayıf olan bir ülkenin teknolojiye tutunmak için attığı adımlardan biri, çok fazla geliştirilememiş ar-ge cumhuriyetinin önemli bir kalesi.

Şimdiye kadar yaptığı birçok yanlış işi sebep ve çözümleriyle birlikte eleştirmekten hiç kaçmadım. Doğru bildiklerimi söyledim ki söylediklerimin hala arkasındayım çok net bir biçimde. Evet Vestel yanına birkaç arkadaşını toplayarak devletten yabancı firmalara ek vergiler getirmesini istememeliydi. Sonra bundan sessiz sedasız vazgeçmemeliydi. Bir şeye Türk demeden önce bir, iki veya üç değil dört kez yutkunmalıydı.

Geçtiğimiz Cuma günü bir lansman vesilesiyle gittiğimiz Vestel’in Manisa fabrikasını gezme fırsatı buldum. Orada şu konuda ne düşünüyorsunuz sizce gerçekten Türk olabilir mi gibi soruları soracak yetkililer yoktu çok fazla çünkü Turkcell ile birlikte çıkaracakları telefon oranın ana konusuydu. Sizlere ancak fabrikayı gezerken edindiğim izlenimleri anlatabilecek durumdayım.

Vestel fabrikası son derece büyük bir alana yayılmış, içinde çok farklı birimlerin bulunduğu bir yerleşke. Çamaşır makinesi, buzdolabı, televizyonlar, bilgisayar ve telefon gibi isimlerin yazıldığı binalardan oluşuyor. Bazı fabrikalar bizim gezerken gördüğümüz gibi kapıdan çıkmayı gerektiriyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.