4gVodafone, 4G’yi yurt dışına çıkan Vodafone Red’lilerin kullanımına sunmaya başlıyor.

Her Şey Dahil Pasaport ürünüyle Vodafone Red’liler tarifelerindeki her yöne dakika, SMS ve interneti 23 ülkede tıpkı Türkiye’deymiş gibi kullanıyor. Vodafone Red’liler 4G altyapısına geçmiş bulunan İtalya, İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Romanya’da yarının mobil iletişim teknolojisini deneyimleyebilecek. 4G’de uluslararası anlaşmalarını tamamlayan Vodafone’la bu beş ülkeyi ziyaret eden ve yurdışında 4G aboneliği yaptıran Red’liler 4G destekli akıllı telefonlarını bu beş ülkede açtıkları anda 4G internetle tanışacak.

4G teknolojisinin geliştirilmesinde bizzat rol alan Vodafone Grubu’nun global gücünden beslenen bu projeyle, Vodafone Red’lilerin bu beş ülkeden birini ziyaret etmeden önce 4G YURTDISI yazıp 7000’e ücretsiz SMS atması yeterli. Her Şey Dahil Pasaport’un akıllı ücretlendirme altyapısı sayesinde sadece kullanım yapılan gün başına 9,90 TL ücret alınıyor. Böylece Vodafone Red’liler hem 4G teknolojisini deneyimliyor, hem de tarifelerindeki interneti tıpkı Türkiye’deymiş gibi kullanabiliyorlar.

Vodafone Türkiye, dünya çapında en son teknolojiyi aboneleriyle buluşturma hedefi kapsamında, 14 Vodafone ülkesindeki 4G birikimiyle ülkemizde de 4G’yi hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.