Vodafone Ar-Ge’ye “Oksijen” vermeye devam ediyor

Vodafone Türkiye Grup şirketlerinden 257 kişilik mühendis kadrosuyla birçok büyük başarıya imza atan Oksijen Ar-Ge, kapasitesini sektörün lider kuruluşlarından Atos ve Ericsson işbirliğiyle geliştiriyor.

Vodafone Türkiye Grup şirketi olan Oksijen Ar – Ge, toplam 30 ülkede faaliyet gösteren 391 milyon aboneye hizmet vermek suretiyle Vodafone Grubu’na teknoloji ihraç ediyor. Lokasyon Bazlı Servis ürünleri konusunda “tercih edilen üretici” olarak seçilen Oksijen Ar-Ge, “Küresel İnovasyon Merkezi” özelliğini de taşıyor.

2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Oksijen Ar-Ge, mühendislerinin başarılarını ve bilgi birikimlerini çalışmalarına yansıtarak Türkiye’nin Ar-Ge alanında gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Yaptığı çalışmalarla yerli teknolojinin gelişiminde önemli rol üstlenen Oksijen Ar-Ge, Türkiye’deki teknoloji ihracının artmasına da hız kazandırıyor.

Bu vizyonla bugüne kadar pek çok ilke imza atmış bulunan Oksijen Ar-Ge, sektörün iki büyük oyuncusu olan Atos ve Ericsson firmaları ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde, sektörün farklı firmalarının bilgi birikiminden faydalanarak ekosistemini daha da genişletiyor. Yazılım geliştirme ve test çalışmalarını servis olarak sağlayabilecek bu yeni ekosistemin yapısında toplam 60 mühendis, teknoloji üretmek üzere Oksijen Ar-Ge’yi destekleyecek. Böylece Oksijen Ar-Ge tarafından geliştirilen ve Vodafone abonelerine ulaşan yenilikçi ürün ve servislerin, en yüksek çeşitlilik ve kalite ile üretilmesi hedefleniyor. Ayrıca bu hizmetle daha esnek bir yapıya kavuşacak olan Oksijen Ar-Ge, eforunu çalışmalarını son kullanıcıların hayatına dokunacak yeni teknoloji ve servislerin geliştirilmesine odaklayabilecek.