Vodafone dijital TV işine giriyor

Bazen siz haber arar bulursunuz bazen haber sizi bulur.

Linkedin İş Arama sayfaları bana Vodafone TV içerik sorumlusu arıyor dedi. Gerçekten mi dedim ve detayına tıkladım.

Detaylara bakacak olursanız Türkiye’de dijital “transformasyon”dan sorumlu olunacağını duyuruyor. “Manager” seviyesindeki kişi, Vodafone Türkiye’nin Connected Home&TV Services yöneticisine raporlayacakmış.

Peki neler bekleniyor bu işi yapacak olan kişiden? İçerik stratejisini yaratacak ve hayata geçirecek. İçerik sağlalıcılarla uzun vadeli ilişki tesis edecek. İçerik anlaşmalarını yapacak. Günlük içerik operasyonlarını yürütecek. Finans ve hukuk gibi iç birimlerle düzenli olarak konuşup görüş alışverişi yapacak. Ayrıca analizler de yapacak.

Evet dijitalleşmeye bu kadar önem veren Vodafone’un şimdiye dek bir dijital televizyon kurmasını bekliyorduk. Hatta Netflix ile bir işbirliği yaparlar diye de bekledik. Bugün yarın çıkar diye konuşuyorduk gazeteciler kendi aramızda…

Bunu soru olarak yöneltsem muhtemelen Vodafone evet ya da hayır cevabı vermekte zorlanırdı. Linkedin aracılığıyla öğrenmek açıkçası sürpriz oldu.

İngiltere’de 2015 yılından beri var. İspanya ve Yeni Zellanda gibi ülkelerde zaten sürdürüyor dijital televizyon organizasyonlarını…

Bu hikayeden alınacak ders, kurumsal iletişimin sosyal medyaya yansıyan TÜM iletişimi kontrol etmesi, en azından tamamından haberdar olması şart.