Vodafone omurgasını basına açtı

Vodafone omurgasını basına açtı

Vodafone Türkiye’nin akıllı şebeke ağı ile kaliteli ve yüksek kapasiteli hizmetlerinin omurgasını oluşturan Vodafone Şebeke Operasyon Merkezi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer ile Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcıları Hasan Süel ve Jorge Fernandes’in katıldığı bir törenle gerçekleşti.

Toplam 56 milyon TL’lik yatırımla hayata geçen Şebeke Operasyon Merkezi, Vodafone’un konuşma sırasında kesinti olduğu takdirde abonelere para iade güvencesi veren Akıllı Kapsama Teknolojisi’nin en önemli unsurlarından birini oluşturuyor. Müşteri deneyiminin en ileri araç ve yöntemlerle ölçümlenerek, iletişimin kesintisiz devamlılığını sağlamak adına gerekli aksiyonların alındığı Şebeke Operasyon Merkezi’nde, 144’ü mühendis olmak üzere toplam 196 kişi istihdam ediliyor.

Açılışta bir konuşma yapan BTK Başkanı Tayfun Acarrer, açılışı yapılan Vodafone Şebeke Operasyon Merkezi’nin, Türkiye’de kaliteyi yükselteceğini belirterek, Vodafone’un Türkiye için sosyal bir proje olan çağrı merkezlerinin açılması konusunda da çok önemli katkıları olduğunu söyledi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, törende yaptığı konuşmada, Şebeke Operasyon Merkezi’nin, müşterilerine sundukları kaliteli, yüksek kapasiteli ve kesintisiz hizmetin beynini oluşturduğunu ifade ederken, bu merkezde Vodafone Grubu’nun küresel bilgi birikimi ve tecrübesini en son teknolojik gelişmelerle birleştirerek, kayıtsız şartsız müşteri memnuniyetine dönüştürdüklerini belirtti.

Şebeke Operasyon Merkezi’nin, teknik anlamda sağladığı güçlü altyapının yanında, bölgedeki sinerjiyi de insan kaynağı anlamında olumlu yönde etkilediğini belirten Jorge Fernandes, burada yaratılan tasarruf ile başka firmalardan alınan hizmetlerin bir kısmının artık Vodafone’un kendi insan kaynağı ile sağlanabileceğini ifade etti.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş