Vodafone yeni 4G antenlerini ilk kez bize getiriyor

Vodafone yeni 4G antenlerini ilk kez bize getiriyor

Vodafone_Mallik_RaoVodafone, Nisan başında hizmete girecek 4G teknolojisine yönelik yenilikçi yatırımlarına devam ettiğini dile getirdi. Geçen sene itibariyle Türkiye’de ilk kez “aktif anten” teknolojisini deneyen ve şebekesinde kullanmaya başlayan Vodafone , bu teknolojiyi 4G kurulumları için geliştirme süreçlerine de başladı. Vodafone Türkiye mühendislerinin katkıları ile geliştirilen yeni nesil 4G uyumlu Aktif Antenler öncelikle 1 Nisan itibariyle Türkiye’de daha sonra ise 5 kıtadaki tüm Vodafone ülkelerinde kullanılmaya başlanacak.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mallik Rao, (ki kendisi inanılmaz bir biçimde Samuel L. Jackson’a benziyor) şeker gibi sözler söylemiş ve beni bir teknoloji tutkunu olarak çok heyecanandırdı. TKNLJ formatında özetleyelim:

  • Global 4G deneyimimizi Türkiye’ye taşıyoruz
  • Vodafone Türkiye mühendislerinin katkısıyla geliştirilen yeni nesil teknolojileri de faaliyet gösterdiğimiz 20 ülkeye taşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
  • 2015 yılında başlatılan proje kapsamında Vodafone Türkiye mühendisleri tarafından yeni nesil, akıllı, kurulumu kolay ve tümleşik aktif antenler başarıyla geliştirildi. Bu antenler sayesinde sadece kapsama ve kalitemizi iyileştirmekle kalmayacağız, aynı zamanda bina ve kulelerde ilave alana duyduğumuz ihtiyaç ortadan kalakacak.

Aktif Anten teknolojisinin detaylarını öğrenmeyi çok isterdim. Gönderilenbülteni birkaç kez okumama rağmen bunun Türk mühendisleri tarafından sıfırdan mı yaratıldığını yoksa başarılı bir biçimde takıldığını mı çok iyi anlayamadım. Bunu sizler için tekrar soracağım.

Bu arada habere ek Vodafone’dan gelen bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum:

Aktif Anten teknolojisiyle ilgili Vodafone, gelisimine katkıda bulundu. Mevcut aktif anten teknolojisinin daha çok kullanılabilmesi için hangi şartların gerektiği belirlendi ve belirlenen şartlara uygun anten üretilmesi sağlandı.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş