T100_edition_10Asus’un çıkarıp çıkarıp Türkiye’ye getirmediği fiyatlarını vermeden tanıttığı ürünlerinden bana gına geldi. Açıkçası kendi kendime ızıyorum bunu yazdığım ya da anlattığım için. Neyse bu da son olsun…

Merakla takip ettiğimiz Windows tabanlı ucuz tabletlerin zamanı yavaş yavaş geliyor. ASUS, Intel Atom “Bay Trail” dört çekirdekli işlemci ve 10.1 inç ekranla dikkat çeken, aynı zamanda tek başına bir Windows 8.1 tablet olarak da kullanılabilen, çıkarılabilir ekranlı Transformer Book T100’ün T100 isimli tabletin yurtdışı satış fiyatı 349 dolar… Bülteninde cihazın, 1,07 kg ağırlığıyla mevcut dizüstü bilgisayarların en hafifi olmakla kalmadığı, tablet olarak kullanıldığı zamanlarda 550 gr ağırlığıyla 10 inç tabletlerin de en hafifi olmayı başardığı dile getiriliyor.

Transformer Book T100, çoklu görev performansı için yeni bir Intel Atom Z3740 dört çekirdekli işlemci ve enerji verimliliği özellikleri barındırıyor; ayrıca bataryasıyla 11 saate kadar çalışabiliyor. Hafif klavye istasyonu, uzun süre rahat kullanım için hassasiyetle tasarlanmış tuşlara sahip, bunun yanı sıra çoklu dokunmatik touchpad, Windows 8.1 için tam bir hareket desteği sağlıyor.

Tablet modundayken sadece 10,5 mm kalınlığıyla Transformer Book’un 10.1 inçlik ekranı, 1366 x 768’lik canlı bir çözünürlüğe ve günışığında çok iyi görüş sağlayan geniş 178 derece görüş açısı için IPS teknolojisine sahip. Kapasitif çoklu dokunmatik ekran, tablet modundayken harika bir parmak ucu kontrolü sağlıyor, ayrıca muhteşem ASUS “Reading Mode” teknolojisi uzun süreler boyunca okuma yapabilmeyi kolaylaştırmak için ekranı otomatik olarak ayarlıyor.

Transformer Book T100 ayrıca, kullanıcıların tabletlerden beklediği türden hızlı tepki özelliği için ASUS Instant On teknolojisini de barındırıyor. Transformer Book bekleme durumundan çok kısa bir zamanda uyanıyor ve 14 güne kadar bekleme modunda kalabiliyor.