ABD’de 4G hızı konusunda çok ciddi yatırımlar yapan ve bunun karşılığını hız olarak alan T-Mobile, yaratıcı kampanyalarla müşterilerini kendine çekiyor. Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy ile anlaşarak bu ürünün 4G hızı uyumlu modelini satmaya başlayan T-Mobile, bunu bir iPhone karşıtı kampanyaya dönüştürdü.

Müşterilerine satış merkezlerinden çağrı yapan T-Mobile onlarla gerçekten de büyük bir iddiaya giriyor: 1.000 dolarına iddiaya girerim bizim Samsung 4G’ler iPhone 4’ten hızlıdır diyen T-Mobile isteyenlere hemen oracıkta hız testi yapıyor. Burada bahsi geçen elbette donanımsal hızı değil, internetten data alışveriş hızı. Bilindiği gibi iPhone markalı telefonlar, 3G şebekesini destekleyecek şekilde tasarlandı. Bu cihazlar şu anda teorik olarak en fazla 7.2 megabit hızı destekliyor.

Oysa 4G şebekesi için tasaranmış olan yeni Samsung Galaxy’ler 21 megabite varan hızlarda veri alışverişi yapabiliyor. Bu bilginin ışığında kullanıcısıyla iddialaşan T-Mobile, wifi bağlantısı kapatılmış iPhone ile 3 test yapıyor ve Samsung’dan hızlı çıkarsa hemen oracıkta 1.000 doları teslim ediyor. Samsung hızlı çıkarsa elbette kullanıcının parasını almıyor ancak ciddi bir tanıtım fırsatı yaratmış oluyor.