400 milyonluk site çalışmayınca Obama çıldırdı

400 milyonluk site çalışmayınca Obama çıldırdı

obama_laptopObama, ABD başkanı olabilmek için bir önceki dönemde en çok can sıkan konulardan biri olan sağlık sistemi reformunu gündeme getirdi. Herkesin sağlık çözümlerine ulaşması için çok ciddi adımlar atılması planlandı. Seçmen bu planı başının üstünde taşırken plan karşıtları ABD’yi temerrüde düşürmeyi göze alacak kadar buna karşı çıktılar.

Obama, Obamacare adını verdiği bu planın daha iyi işlemesi için bir internet sitesi yaptırmaya karar verdi. Koordinasyon ve başvuruları sağlayacak, halkın sigorta da satın alabileceği bu site için devlet kaynaklarından 394 milyon dolar harcandı. Ne var ki site istendiği zamanda ve şekilde çalıştırılamadı.

Obama bu işe çıldırdı ve eleştirilere açıklıkla cevap verdi. Obama, önceki gün Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında internet sitesinde yaşanan sorunların savunulacak bir yanı olmadığına değinerek, siteye erişimde yaşanan sorunların ‘en çok kendisini çılgına çevirdiğini’ dile getirdi ve bu sorunların giderilmesi için ek yardım alınacağını söyledi. Ülkedeki en iyi bilgi teknolojileri uzmanlarından bazılarını çalışmalara dahil ettiklerini ifade eden Obama. “İnternet sitesinin daha iyi. daha hızlı ve daha çabuk çalışması için yapabileceğimiz her şeyi yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş