bazistasyonuBakıyorum ve görüyorum ki herkeste 4G geliyor diye bir bayram havası. Yaşasın hızlanacağız, yaşasın daha iyi çekecek. Ama bizim sorunumuz teknoloji miydi çekmemesinde veya daha yavaş olmasında? Hayır. Biz baz istasyonu dikilmesine izin vermiyorduk hatırlarsanız… Biz bir baz istasyonu bizi korkutursa onu söktürebiliyorduk hatırlarsanız.

Hürriyet’te Ahmet Can güzel bir haber yapmış, 4G ile birlikte baz istasyonu sayısı yüzde 30 artacak demiş. Yani mevcutta bulunan 100 bin baz istasyonu, kaba bir hesapla 130 bine çıkacak.

Ama şu anda herkes çevresindeki baz istasyonlarını söktürüyor. Bırakın yenisini dikmeyi eskilerini görmeye dahi katlanamıyoruz. Baz istasyonları reklam panosu, su deposu ve ağaç şeklinde kamufle ediliyor. Kimse baz görmek istemiyor ama herkes telefonu iyi çeksin, 4G ile donatılsın istiyor.

Vatandaşınanlamsız baz korkusu bir yana… Bir de yerel yönetimlerin nasıl yapsak da şuradan iki para da biz alsak çakallığı var. Ne alan verirler baz için ne de fiber çekmek için kazı yapılmasına izin…

Özetle… Bizim ülkemizde 4G çok zor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.