Amerikalılar müjde! Blackberry Playbook satışta!

RIM Türkiye bir açıklama yaparak ABD’li Blackberry kullanıcılarını sevindiren bir haber verdi. BlackBerry PlayBook tableti ABD ve Kanada’da 20.000’in üzerinde perakende satış noktasında satışa sunuluyor.

Research In Motion Genel Müdürü ve Co-CEO’su Mike Lazaridis “BlackBerry PlayBook web deneyiminin yanı sıra kolay taşınabilir tasarımı ve çoklu görev özellikleri sayesinde şimdiden çok övgü alan bir tablet” dedi. Lazaridis sözlerine “Müşterilerimizin BlackBerry PlayBook’a gösterdiği ilgi göz önüne alındığında bu kadar mükemmel perakende ortaklarıyla çalışıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diyerek devam etti.

Tüketicilere sunduğu profesyonel sınıf ve kullanımı kolay deneyimle mobil bilgisayar sınırlarını yeniden tanımlayan BlackBerry PlayBook, hem görüntüsü hem de özellikleri ile dikkat çekiyor. Yarım inçten (yaklaşık 1.27cm) daha ince ve 500 gramdan daha hafif olan BlackBerry PlayBook, 7” yüksek çözünürlüklü dokunmatik bir ekrana sahip. BlackBerry PlayBook ayrıca Adobe® Flash® Player 10.1 desteğiyle web browsing deneyimi, gerçek çoklu görev yeteneği, HD multimedya, ileri derece güvenlik özellikleri, kurumsal desteği ve sağlam uygulama ortamı ile sektörde öncü bir performans sergiliyor.

Türkiye’de nerelerde nasıl ve ne zaman satılacağına dair herhangi ipucu bulunmayan ama Kanada ve ABD’deki mağazaların isimlerinin detaylı bir şekilde verildiği açıklamayı Amerikalı dünyalı kardeşlerimize müjde olarak sunuyoruz.

En azından ürünün teknik özelliklerini açıklayalım:

BlackBerry PlayBook’un özellikleri:

7” LCD, 1024 x 600, WSVGA çoklu dokunuş destekleyen dokunmatik ekran
Kolay taşınabilir BlackBerry PlayBook yarım inç’den daha ince, 500 gramdan daha hafif 0.9 lbs (425g) ve 5.1” x 7.6” x 0.4” (130mm x 194mm x 10mm)
1 Ghz çift çekirdekli işlemci
Simetrik çoklu işlem desteği sağlayan BlackBerry® Tablet OS
Ses oynatma: MP3, AAC, WMA
Yüksek çözünürlüklü video oynatma desteği (H.264, MPEG4, WMV)
1080p HDMI output üretimi
Çift yüksek çözünürlüklü HD kamera (önde 3MP, arkada 5 MP), 1080p HD video kayıt desteği
1 GB RAM
64 GB iç bellek (16, 32 and 64 GB modelleri)
GPS, Oryantasyon Algılayıcısı (Akselorometre), 6-Aks Hareket Sensörü (Cayroskop) , Dijital Pusula
Stereo hoparlör ve stereo mikrofon
Wi-Fi -802.11 a/b/g/n
Bluetooth 2.1 EDR