Android İçin Yeni Chrome Geldi

Google Android platformuna tam destek vermeye devam ediyor. Neredeyse bütün uygulamalarını birebir aktaran firma, tarayıcısı için de düğmeye bastı. Bundan önce erken sürümleri bazı cihazlar için uygun olan Chrome, Android ICS yani 4.0 çalıştıran telefonlara gelmiş bulunuyor.

İlk kullanıcı yorumları son derece pozitif olurken bir eksiklik de göze çarptı. Chrome for Android Beta isimli uygulamanın flash desteği bulunmuyor. Hatırlanacağı üzere Adobe Flash Player 11.1 sonrasında mobil cihazlara yazılım geliştirmeyi bırakmıştı.

Chrome’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sundar Pichai şunları belirtti: “Chrome for Android Beta, basitlik ve sürat üzerine kurulu. Ancak diğer cihazlarda kullanılan tarayıcılardaki hafızanızı da taşıdığından siz nereye giderseniz gidin Google aramaları sizinle beraber geliyor”.

Yazılım mobil cihazlar için sıfırdan tasarlandı. Hem ufak ekranlı cep telefonları, hem de daha büyük ekranlı tabletler için ayrı ayrı tasarlandı. Kullancıılar yapılan açıklamaya göre sanki ellerinde bir deste kağıt tutuyorlarmış gibi tabler arasında gidip gelebiliyor.