Yahoo, Ağır Çekim Bir Trafik Kazası Gibi

Yahoo, Ağır Çekim Bir Trafik Kazası Gibi

Bir zamanların en büyük teknoloji firmalarından Yahoo, bugünlerde neredeyse son günlerini yaşıyor gibi. Dünyanın dört bir tarafından yatırımcıları bir zamanlar kendilerine çeken firma şu anda adeta ateşten bir gömlek. Son gelen haberler bir süredir ortada olan dedikoduları doğrular nitelikte: Firmanın başkanı ve üç yöneticisi istifa etti.

Yatırımcılar fimanın bu durumundan sıkıntılarını yüksek sesle ifade ederken Roy Bostock’un istifası zaten bir zamandır kulislerde konuşuluyordu. Bu gelişmeyle Yahoo’nun Asya’daki yatırımları ve varlığı da tehdit altına girdi gibi. Bostock yaptığı açıklamada ağır sözler sarf etti: “Potansiyel yatırımcılarla toplantılar düzenledik ve sıcak para hareketi için adımlar attık. Ancak şu ana kadar kimse elini taşın altına koymak istemiyor. Ayrıca Yahoo Japonya ve Alibaba Group ile de holdingin yeniden yapılandırılabilme ihtimali üzerinde toplantılar düzenliyoruz”

Bu açıdan bakıldığında Yahoo son anlarını yaşıyor gibi gözüküyor. Daha ne kadar küçülebilir bilinmez, ama şu anda eski günlerini mumla aradığı bir gerçek.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş