Arkadan tuşlu LG G2 Eylül’de Türkiye’de

LG G2LG’nin yeni akıllı telefonu G2’nin dünya tanıtımı New York’ta gerçekleştirildi.

Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak G2’nin tuşları ürünün arka kısmına yer alıyor. Akıllı telefon sektöründe bir ilke imza atan G2’nin yan tarafında herhangi bir tuş bulunmuyor, böylelikle kullanımda kolaylık sunuluyor. Arka tuşa basılı tutulduğunda, QuickMemo, kamera ve not alma özelliklerinden daha kolay şekilde faydalanılıyor. Bunun yanı sıra, G2’nun açma/kapama tuşu telefonu kaldırmadan da rahatlıkla kullanılabiliyor. KnockON ile ekrana hafifçe vurarak ürün açılabiliyor.

LG G2, 5.2 Full HD ekrana sahip. LG’nin Dual Routing teknolojisi ürünün 2.65 mm’lik inceliğe sahip olmasını sağlıyor. IPS teknolojisi ise üstün görüntü kalitesi sunuyor. Öte yandan LG G2’nin Graphic RAM’i (GRAM) yüzde 26 oranında ekran enerjisini azaltarak kullanımı yüzde 10 dolayında artırma başarısını gösteriyor. Ürünün 3,000mAh pili, tüm gün boyunca kesintisiz kullanıma olanak tanıyor.

LG G2’de bulunan Optical Image Stabilizer (OIS) teknolojisi hareket halindeki görüntülerin bile daha net, parlak ve canlı olmasını sağlıyor. OIS teknolojisine sahip birçok fotoğraf makinesi 4MP ile 8MP arası çözünürlük sunarken LG G2 13MP fotoğraf makinesiyle dikkat çekiyor. Ayrıca Super Resolution ve Multi-point AF özellikleri fotoğraf karesindeki tüm nesnelerin odak noktasında kalmasına destek oluyor.

Son yıllarda akıllı telefonlarda daha üstün ses özelliğine yönelik tüketici talebinde artış görülüyor. TV dizileri, filmler ve oyunlar gibi eğlence unsurlarının akıllı telefonlarda bir araya gelmesi görüntü kadar sesin de yüksek kalitede olma zorunluluğu yaratıyor. LG G2, bir CD’den çok daha üstün, stüdyo kalitesinde 24 bit/192kHz Hi-Fi playback sese sahip. Bu da kullanıcıların, daha önce bir akıllı telefonda görmedikleri gerçek ses performansına sahit olmaları anlamına geliyor.

LG G2, kullanıcı deneyimini maksimuma çıkaran bir dizi popular özelliğe sahip. Bunlar, kullanıcı telefonu kullağına götürürken cihazın otomatik şekilde açılmasını sağlayan Answer Me, birden fazla cihazı kumanda eden QuickRemote, kulaklık veya USB kablosu telefona bağlandığında farklı seçenekleri kullanıcıya sunan Plug & Pop, mesajlardaki önemli bilgileri hafızasına alıp aramada kullanılmasını sağlayan Text Link, üç parmak yardımıyla birden fazla işlemi yapabilen Slide Aside ve kullanıcının kişisel bilgilerini koruma altına alan Guest Mode.

LG G2, akıllı telefon deneyimini benzersiz bir seviyeye taşıyan, etkileyici grafik özellikleriyle göz dolduran ve pil ömrüyle fark yaratan mobil çipset Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye sahip. LG’nin uzun bir süredir akıllı cep telefonlarına yönelik olarak Qualcomm ile işbirliği bulunuyor.

LG G2’nin Eylül ayında Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Teknik Özellikler:
İşlemci: 2.26GHz Quad-Core Qualcomm Snapdragon 800
Ekran: 5.2-inç Full HD IPS (1080 x 1920 piksel/ 423 ppi)
Hafıza: 16GB
RAM: 2GB LPDDR3 800MHz
Fotoğraf Makinesi: OIS’li arka 13.0MP / Ön 2.1MP
Pil: 3,000mAh
İşletim Sistemi: Android Jelly Bean 4.2.2
Ebat: 138.5 x 70.9 x 8.9mm
Renkler: Siyah / Beyaz