Taramalı farenin maceraları

IRIScan™ Mouse 1 : iconDataStar, tarayıcı özellikli mouse’u IRIScan Mouse’u satışa sundu. Hem mouse hem de tarayıcı olarak kullanılan ürün, rahat kullanımı, A3 boyutunda tarayabilme özelliği ve uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.
300dpi çözünürlükte, küçük ve taşınabilir bu tarayıcı-mouse, hızlı ve kolay bir şekilde dokümanları tarayabilmeyi sağlıyor. Kullanıcıların gün boyu tarayıcılarının elinin altında olmasını sağlayan ürün, sadece tarama düğmesine basılıp, istenen dokümanın üzerinde mouse’u kaydırarak tarama işlemini yapıyor. Kaydırma sırasında taranan metin bilgisayar ekranında görüntüleniyor ve tarama takip edilebiliyor. Diğer zamanlarda ise ürün normal bir mouse olarak kullanılıyor.
Mektuptan gazeteye, dergiden haritaya kadar A3 boyutunda her dokümanı tarayabilen IRIScan Mouse, taranan belgeleri Word, Excel ya da Outlook gibi farklı formatlarda kaydedip arşivleme olanağı da sunuyor. PDF formatında dosyaları sıkıştırarak kaydetme olanağı sunan ürün bu sayede sıkıştırılmış olarak da arşivleme yapabiliyor. IRIScan Mouse alanlar, PDF belgelerinin yanı sıra JPEG, JPEG 2000, PNG, TIFF, vb dosyaları da sıkıştırmak için tasarlanan ve 49 dolar değerindeki IRISCompressor yazılımına da ücretsiz sahip oluyorlar.
IRIScan Mouse’un bazı teknik özellikleri ve fiyatı ise şöyle:

IRIScan Mouse (Mouse + Tarayıcı)
– Hepsi bir arada (Mouse + tarayıcı) ürün

– Mouse algılayıcı: 1200dpi lazer algılayıcı
– 400dpi tarama çözünürlüğü (maksimum)
– A3 boyutta tarama
– USB 2.0 arabirimi
– Desteklenen uygulamalar: Microsoft Office, Adobe Photoshop
– PDF, JPG, Tiff, BMP, PNG, XLS, DOC formatlarında kayıt özelliği,
– Microsoft Windows 8 / 7 / Vista ve XP işletim sistemleri ile uyumlu
– Fiyat: 89 USD + KDV