ASUS, Transformer modeli ile başlattığı bilgisayara yaklaşan tabletler konseptini Eee Pad Slider ile sürdürüyor. Eee Pad Slider, inci beyazı ve metalik kahverengi renk alternatifleri, kayarak açılan klavyesinin yanı sıra yeni Google Android ™ 3.1 işletim sistemi ve güçlü multimedya özellikleri ile tablet pazarına meydan okuyor. Klavye kullanımı ile de e-posta ve blog post gönderilerinde daha kolay ve hızlı giriş sağlıyor.

NVIDIA® Tegra 2 çift çekirdekli işlemci desteği sayesinde aynı anda birçok işlemi yapmak mümkün.

178 derecelik görüş açısı ve 16:10 altın orana sahip parlak IPS ekranı eşsiz bir görüntü deneyimi sunarken Corning Gorilla Glass cam çizilmelere karşı ekranı koruyor. 10 parmak multi-touch ekran desteği kullanıcılara konforlu ve sezgisel dokunma deneyimi sunuyor. Ön yüzündeki 1.2 MP kamera ve arka taraftaki 5MP’lik kamerasıyla kullanıcılara video konferansı yapma ve fotoğraf çekme olanağı tanıyor.

16 / 32 GB eMMC yuvası, USB portu, Micro SD kart okuyucu ve mini-HDMI portu ile cihaza veri aktarımı çok daha kolay hale geliyor.

MyNet ile dijital medyanın kolay bir şekilde kablosuz olarak evdeki diğer cihazlardan akışı sağlanıyor. Böylece HD videoları ve müzikleri HDTV’de ya da masaüstü PC’de oynatmak mümkün oluyor.