Avea Barselonalı oldu

Avea, Türkiye telekomünikasyon sektöründe yine bir ilke imza atarak, futbola verdiği desteği uluslararası arenaya taşıyor.

Bu kapsamda FC Barcelona’nın “Türkiye Resmi Telekomünikasyon İş Ortağı” olan Avea, aynı zamanda gençlerin beden ve ruh sağlığına katkıda bulunurken geleceğin yıldız futbolcularının yetişmelerine destek olmak amacıyla, yine FC Barcelona işbirliğinde yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Bu yeni sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’den seçilecek genç futbolcular, FC Barcelona tesislerinde, Barcelona altyapı antrenörleri tarafından eğitim alma imkânı bulacaklar.

Avea CEO’su Erkan Akdemir; “Türk futbolunun gelişimi için çocuklarımızın küçük yaşta eğitilmesi çok önemli. Onlara vereceğimiz eğitim, geleceğin yıldızlarının yetişmesi bakımından büyük önem taşıyor. İşte bu anlamda ‘FCB Avea Camp – Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” adlı bir projeyi hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında başta Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) ve bağlı bulunduğu kurum olan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) olmak üzere, Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinin de destekleriyle Türkiye’de farklı şartlara sahip parlak futbolcu adaylarını belirleyerek, FC Barcelona tesislerine götüreceğiz. Bu çocukların önemli bölümü zor ekonomik şartlara sahip ailelelerin fertleri… Bir haftalık program boyunca çocuklar Barcelona altyapı antrenörlerinden eğitim alacaklar. Bir nesilden bu kadar başarılı oyuncu çıkarmak çok güçken, FC Barcelona dünya çapında genç yıldızlar yetiştiren, her sene altyapıdan müthiş oyuncular çıkaran bir takım. Çocuklarımızın elde edeceği bu deneyim onlar için büyük bir şans. Alacakları eğitimlerin, futbol yaşamları için çok önemli bir rehber niteliğinde olacağına inanıyoruz. Bu proje aynı zamanda ülkemizin yetenekli çocuklarının fırsat verilirse neler yapabileceklerini de gösterme fırsatı olacaktır” dedi.

Düzenlenen basın toplantısında, dünya nüfusunun yüzde 70’inin sporla ilgilendiğini, spor dünyasına akan yıllık kaynağın 250 milyar dolar olduğunu ve global sponsorluk anlaşmalarının yüzde 88’ini spor alanının oluşturduğunu hatırlatan Avea CEO’su Erkan Akdemir, tüm spor dalları arasında futbolun kitleleri bir araya getiren muazzam gücüyle diğer spor daları arasından ayrıldığını ifade etti. Avea CEO’su Erkan Akdemir; “Biz, spora verilen desteğin; sporla iç içe bir yaşamı benimsemiş yeni nesillerin yetişmesi ve ülkemizin tanıtımında ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Avea olarak, kurulduğumuz günden bugüne topluma fayda sağlamayı kendimize ilke edinmiş durumdayız. Bu anlamda, spora destek vermek Avea’nın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Futboldan tenise, golften yelkene kadar sporun çeşitli branşlarına katkıda bulunuyoruz. Avea olarak, spor yatırımlarımızla Türk futbolunun gelişimine ve marka değerine katkıda bulunuyor, sağladığımız destekle kulüplerimize önemli oranda kaynak yaratıyoruz” dedi.