Avea ve TTnet’in cenazesini Turabi ve Hadise kaldırdı

türk telekom yeni logoTürk Telekom, basının birçok ismini çağırdığı bir basın toplantısı düzenledi. Toplantı Antalya’da iki gün sürdü. Ne yazık ki yaşamsal koşturmacalar yüzünden toplantıya katılamadım. Toplantının ne olduğunu, neden bu kadar büyük bir etkinlik düzenlendiğini merak etmekteydim ki imdadıma oradan gelen basın bültenleri değil gazetelere ve ajanslara yansıyan yazılar yetişti: Avea ve TTNET artık Türk Telekom ismi ve çatısı altında birleşmişti.

Toplantıya katılan arkadaşların sosyal medya hesaplarından görebildiğim kadarıyla oldukça geniş katılımlı ve eğlence tarafı ağır basan bir etkinlik olmuş. Rıdvan Dilmen, soyadını bilmediğim hiç de merak etmediğim Survivor Turabi, soyadını kimsenin bilmediğini düşündüğüm Hadise ve gurmeler gurmesi Arda Türkmen gibi konusunun en önde gelen isimleri hoşça vakit geçirtmek için elinden geleni yapmış. Bir anlamda Acun Medya etkinliği olmuş.

Yapılanlara baktığımızda aslında Avea ve Ttnet’in tarihe karışması etkinliğiydi bu. Sonuçta eğlence dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı bir cenaze etkinliği olmuş bu.

Şirket doğal olarak bir logo değişikliğine de gitmiş. Böylesi birleşmelerde logo değiştirmek olaya daima bir dinamizm katar. Ki şirketin hazırladığı basın duyurusunda yeni logonun yeniliği, dinamizmi ve müşteri odaklılığını temsil ettiği dile getirilmiş.

Eski logonun 1980’lerden izler taşıdığı, 2000’lerde birkaç başarısız değişiklik denemesinin ardından yine aynen devam ettirildiği göz önünde bulundurulacak olunursa yerine ne konsa güzel dururdu. Bunu kesinlikle söyleyebilirim.

Laciverti korumuş kurum. Kurumsallık adına güzel bu. Cam göbeği rengini de korumuş ama keşke yapmasa mıydı? Bu arada cam göbeği diyorum ama renk isimleri konusunda çok cahilim biri şimdi çıkıp frilofirik mavi o derse tamam der geçerim. Muhtemelen herkes neYi kastettiğimi anlamıştır. Türk Telekom’un eski logosundaki play tuşu yeni logonun en belirgin özelliği olmuş. Bu güzel. Hem oyun hem eğlence hem de yeni dönemin önde gelen video özelliğini çağrıştırıyor. Bence logonun en güzel tarafı bu. Bir de işin “Türk” tarafı var ki Türk Telekom isminde bu kelimeyi geçirme konusunda imtiyaz sahibi. Çok şanslılar.