Ayıplı bir hizmet olarak Tivibu

tivibuEvSorun yapacak bir şey yok. Çok basit şeylerden bahsediyoruz: Ben izlemeye mahkum kaldığım Tivibu hizmetini edinip Beşiktaş – Dinamo Kiev maçını seyredeceğim. Bunun için ne kadar vereceğim hangi paketi alacağımı bilmiyordum. Ne yapacağımı bilmediğim için sosyal medyadan TivibuSpor adresine başvuruda bulundum. Aradan geçen üç günde herhangi bir ses çıkmadı. Sonunda maça 48 saat kala sosyal medya biriminden aradığını söyleyen bir kişi telefonumu çaldırdı.

Konuştuk. Eğer Türk Telekom hattım olsaydı veya Avea… Her şey çok kolay olacaktı. Ama hayır ben o hatların hepsini kapattım. Son 12 senedeki milyonlarca insan gibi. Müşterisi olursam çok az bir paraya alacağım hizmeti 24 ay taahhüt verirsem 39 liraya alıyorum. Ama ben ayda bir kez yayımlanan Beşiktaş’ın şampiyonlar ligi maçını seyretmek istiyorum. Tek derdim bu. 78 lira dediler. Düşüneyim dedim. Kapattım

78 liraya bir yere gider maçı orada seyreder çok da keyifle kalkardım. 78 liranın üstüne biraz daha koyup maça giderdim. 78 liraya 4 tane kitap alır bu ayı daha mutlu ve bilgili bir insan olarak geçirirdim.

Sonuçta takım sevgisi ve dıyarıda insanlarla omuz omuza maç seyretmeye karşı yaşadığım bıkkınlık “ver ulan o parayı” dedi bana. Aynı bana çağrı merkezi elemanının söylediği gibi siteye girip oradan satın almaya çalıştım. Ama hayır. Öyle bir hakkınız yok. Sene olmuş 2016, ama Türk Telekom sitesine girip maç yayınını satın alamıyorsunuz. Adınızı, adresiniz ve telefonunuzu bırakıyorsunuz, onlar sizi arıyor.

La havle diyerek bunu da yaptım. Gözüm telefonda beklemeye başladım. Bir SMS geldi sizi arayacağız diye. Oh ne güzel dedim. Ardından bir e-mail geldi sizi arayacağız diye. Aman aman ne hoş dedim. Saat 17’ye doğru eyvah mesai bitti ben arayayım dedim ve aradım. Menülr arasında cambazlık yaptıktan sonra bana Tivibu satacak bir elemanla karşılaşma başarısı gösterdim.

Telefondaki hanımefendi bana web üstünden alamayacağımı söyledi, daha önce konuştuğum arkadaşının yanlış bilgi ilettiğini söyledi. Tamam dedim. Hangi paketi istediğimi sordu. Notlarıma bakarak Türk Telekom bağlantısı olmadan alacağım tek paket olan Tivibu GO’nun ismini verdim. 78 TL dedi kabul ettim. Bir an önce almak istiyorum çünkü ben rahatsız bir adamım bir an önce tüm sistemimi çalışır vaziye getireceğim.

“Bir de size şu bilgiyi iletmem lazım, yayını şimdi alırsam 24 saat içinde aktif hale gelecek” dedi… Nasıl yani? Ben 78 lira vereceğim bir maç için… Onu seyredebilmem 24 saat mi sürecek? “Niye 24 saat” dedim… “Yani bir dakika içinde de aktif olabilir, 24. saatin sonunda da” diye teknik bir açıklama geçti çağrı merkezi çalışanı. Ben adamlar online işlem yapamıyor diye üzülürken olan bitene bakın: Adam parayı yatırınca bile çalışmıyor. Sistemin sağı solu belli olmuyor, 24 saat içinde bir ara kafasına esince aktif hale geliyor.

Sinirim burnumdan çıkarken “o zaman size verdiğim bütün kişisel bilgileri silin” dedim. “Nasıl yni” dedi eleman. Yani beni verdiğim telefon numarasından hiçbir zaman aramayın, mail atmayın çok basit değil mi” dedim. O benim yetkim dahilinde değil derken tansiyonum düştü telefonu kapattım.

Yine bilgilerimi kaptırmıştım. Üstelik çalışmayan bir sisteme. Bir de takımımın maçını feda etmiştim.

Kusura bakmayın ama böyle hizmet olmaz. Bu resmen ve kelimenin her anlamıyla ayıplı hizmettir.

Yeni genel müdürün uğraşacağı çok şey var gerçekten…