Bana e-mail atmak için para öde

Giderek yaygınlaşan istenmeyen elektronik posta sorununa ABD’de bir şirketten devrim niteliğinde bir çözüm geldi: Yeni sistemle birlikte artık şirketler size elektronik posta atabilmek için para vermek zorunda kalacak

Bana e-mail atmak için para öde

epostaİnternetin ilk kullanılmaya başlandığı yıllarda elektronik postalar, devrimsel nitelikler taşıyan geleceğin iletişim aracı olarak gösterildi. Ne var ki sonrasında şirketler elektronik postaları bir reklam alanı olarak görmeye başladı ve elektronik postalar gerçek kullanım aracı olan haberleşmenin dışına kaydı.

Bu iletişimin giderek rayından çıktığını gören bir girişimci, kullanıcılara gelen istenmeyen elektronik postalarla baş etmenin dahiyane bir yolunu bulmuş: www.wrte.io adresinden sunulan hizmet, isteyen belli kişilere elektronik posta gönderimini paralı hale getiriyor.

Buna göre örneğin bir gazeteci ya da tanınmış bir kişiye elektronik posta göndermek istendiğinde sistem bir mesaj veriyor: “Eğer o kişiye elektronik posta göndermek istiyorsanız lütfen para yatırınız…” Eğer para yatırılmazsa göndericinin elektronik postası istenen kişiye ulaşmıyor.

Sisteme dahil olabilmek için istenirse adiniz@wrte.io gibi bir elektronik posta adresi alarak ücretsiz bir kurulumla sisteme girilip hemen para kazanmak mümkün. Ancak kendi alan adı ve ismini kullanmak isteyenlere yönelik hizmet veriliyor. Sisteme tanımlanan alan adı ve elektronik posta adresi için ayda 1 dolarlık bir ücret vermek gerekiyor.

Elektronik postayı parayla göndermek isteyenler istedikleri takdirde kredi kartı, isterlerse de farklı yüksek güvenlikli elektronik ödeme sistemleri kullanabiliyor.

Kullanıcılara elektronik posta gönderebilmek için para verenlerin ödedikleri, istendiği zaman topluca hesaplara yatırılıyor. Ancak eğer istenirse bu ücretler farklı yardım kuruluşlarına bağış olarak da aktarılabiliyor.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş