Belçika’lı Operatörden Öncü Uygulama

Belçika’lı Operatörden Öncü Uygulama

Operatörler arasında Belçika firması Mobile Vikings hayata geçirdiği uygulamayla müşteri iletişiminde bir sonraki aşamaya geçmişe benziyor. Yaptığı şey basit gibi gözükse de aslında yoğun bir çalışma ve sistem gerektiriyor. Bu yıl başında kullanıma başlayan Viking Spots isimli uygulama akıllı telefon kulanan müşterilere bedava internet kullanma imkanı veriyor. Gelelim bunun detaylarına ve neden bu kadar önemli olduğuna.

Viking Spots şehir üzerinde operatörün beraber çalıştığı dükkanlara kullanıcıları yönlendiriyor. İndirim ya da bedava fırsatlarını kullanan müşteriler, bunun karşılığında bedava internet süreleri kazanıyor. Örneğin Belçika firması Carambla, kullanıcılara bedava park yeri sunuyor. Bu park yeri kullanıldığında Viking puanları kullanıcıların hanesine yazılıyor ve daha sonra internet data paketi olarak değiştirilebiliyor. Peki bu nasıl önemli?

Bu uygulama operatörlerin aslında nasıl kurumsal müşterilerle son kullanıcıyı bir araya getirebildiğini gösteriyor. Bunu elbette Belçika gibi çok da büyük olmayan bir pazarda gerçekleştirmek kolay, Türkiye gibi bir coğrafyanın da elbette kendi zorlukları var. Ancak buna rağmen bu uygulama aynı zamanda çok daha ilginç bir şeyi hayata geçiriyor. Son kullanıcılar akıllı telefonlarının değişik özelliklerini kullanmaya teşvik ediliyor ve aynı zamanda fiziksel olarak etraflarındaki fırsatları rahat bir biçimde görebiliyor.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş