Binali Yıldırım Ulaştırma, Nihat Ergün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu

Teknolojiyle ilgili bakanlıklar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılamasıyla beli oldu. Buna göre Binali Yıldırım, 58. dönemden bu yana sürdürdüğü Ulaştırma Bakanlığı görevine devam edecek.

Binali Yıldırım, 1955 doğumlu, gemicilik kökenli. döneminde çok ciddi gelişmeler yaşandı: Türk Telekom özelleştirildi, geniş bant internet sayısı ve hızı artırıldı, cep teleonları sayıca ve kalite olarak arttı. Her ne kadar BTK ve benzeri bürokratların yaptıkları konusunda eleştirilse de sektöründe oldukça ön planda tutulan bir şahsiyet oldu.

Nihat Ergün 1962 doğumlu. Marmara üniversitesinde ekonomi okudu. 22, 23 ve 24. dönemlerde AKP KOcaeli Milletvekili oldu. ARGE konusunda kurulan bakanlıkta bir Kocaeli milletvekili olarak görev alması, yeni kurulacak olan ARGE merkezinin Kocaeli’nde olacağı söylentilerini daha üst noktalara çıkarabilir. Bir önceki dönemde, 2009 yılından itibaren Sanayi ve Ticaret Bakanlığı görevindeydi. Böylece geçmiş dönemde varolan bu bakanlığın yeni haline de kaldığı yerden devam edecek gibi gözüküyor.

Gelişmeleri buradan sizlere aktaracağız.