asabiBugün gazetelere yansıyan haberlerde BTK’nın Digiturk ve D-Smart gibi dijital yayın platformları ve aboneler arasında yaşanan çözümsüzlüklere de müdahale edeceğini dile getiriyor…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bu hedefe ulaşmak için yeni bir sistem kurdu. Bu sistem kapsamında vatandaş, TV şirketi ile sorun yaşadığı takdirde şikayetini devlete yapacak. Özellikle üyelik iptal ettirme konularında yapılan şikayetlerin artması üzerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), kendi internet sayfasında şikayet bölümü açtı. Böylece vatandaşın, üyeliğini bitirme konusunda veya diğer sorun yaşadığı konularda BTK’nın şikayet sayfasından mail atması yetecek. Böylece BTK yetkilileri, vekaleten vatandaşın adına şirket ile irtibata geçerek sorunu çözüme kavuşturacak. Sorun karşılıklı ortak çözüme ulaştırıldıktan sonra, BTK tarafından vatandaşa çözüm ile ilgili en geç 48 saat içinde bilgi mesajı atılacak.

Bu sayede sizin süreniz dolmamış, biz iptal talebinizi almamışız, yoo siz bizi aramadınız ki gibi bütün çirkinlikler sona erecek. Şimdi kendini güçlü sananlar düşünsün…

1 Yorum

 1. D-Smart özelinde yazmam gerekirse çok acı bir tecrübe edindim.

  Üyeliğimizi iptal etmek üzere müşteri hizmetlerini aradık bize fax numarası verildi ve bu numaraya dilekçenizi + arkalı önlü kimlik fotokopinizi gönderin dendi. Biz de tamam dedik ancak saatlerce fax göndermeye çalıştık gönderemedik çünkü hatları sürekli olarak meşguldü. Gece 02 sularında göndermeye çalıştık yine meşguldü.

  Biz bu işlemi 2 gün boyunca usanmadan yapmaya çalıştık yapamadık. Acaba fax cihazımızda mı sorun var diye başka bir cihazla denedik yine olmadı. Cadde üstünde bir kırtasiyeden göndermeyi denedik yine olmadı.

  Tekrar müşteri hizmetlerini aradık durumu belirttik bizim adres bilgilerimize bakarak bize en yakın D-Smart bayiinin adresi verildi ve oraya gidip iptal işleminizi sorunsuzca halledeceksiniz dendi. Gittik o adrese bir de ne görelim? D-Smart bayiinin fax cihazı bozuk!!! Evet evet bozuk! kağıdı yok şusu yok busu yok değil adam resmen açık açık fax cihazımız bozuk abi dedi. Dedim ne zamandan beri bozuk bu? Dedi 2-3 aydır böyle. E dedim kardeşim sen nasıl yeni kayıt yapıyorsun ya da iptal işlemini gerçekleştiriyorsun? Biz onu yapamıyoruz abi demesin mi? Resmen başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Tekrar aradım müşteri hizmetlerini kardeşim siz benle dalga mı geçiyorsunuz? D-Smart bayiine yönlendirip orada iptal başvurusunda bulunabileceğimi söylüyorsunuz ama o bayiinin fax cihazı bozuk bu ne terbiyesizliktir dedim. Daha sonra APS ile genel merkeze mektup gönderdik 3 gün sonra iptal işlemi gerçekleşti. Ancak! Totalde geçen süre bizim için 5 gün oldu.

  Yapılan nedir biliyor musunuz? Müşterinin iptal başvurusunun yollarını tıkamaktır. Müşteriyi çıkmaz yollara yönlendirip zaman kazanmaktır. Müşteri şikayetçi olursa şayet, yetkililer (BTK) eldeki verilere bakarak bir değerlendirme yapacaklardır ancak BTK’nın da elinde bir veri yoksa (iptal dilekçesi ve bu dilekçenin tarihi) müşteri mağdurluğu ile kalacaktır.

  Siz, benim iptal işlemim gerçekleştirilmiyor dediğinizde BTK incelemeye başlayacak ve hiç bir başvurunun olmadığını görecek. İşte D-Smart’ın da istediği budur. Mesuliyeti kendinden olabildiğince uzağa atıyorlar.

  BTK, “kardeşim iyi güzel başvurdun bana ama sen bu D-Smart’a iptal dilekçeni hangi tarihte gönderdin” dediğinde “canına yandığım, gön-de-re-mi-yo-rum!” dediğinizde BTK’nın yapacağı birşey yoktur.

  Bir daha D-Smart mı? ASLA VE ASLA!!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.