BTK nöbetteyiz dedi ama…

İnternette seçimlere doğru dozunu artırarak çoğalan partililerin seks kasetleri üzerine BTK olumlu bir açıklama yaptı. BTK, bütün arkadaşlarımız telefonları açık bir şekilde 7 gün 24 saat nöbetteyiz dedi.

Dedi ancak kısa süreli bir aramayla, konuya hiç hakim olmadan, sadece Youtube’a girerek görüntülerin orijinallerine ulaştık. Yaptığımız şey çok basitti, hatta ekran görüntüsünü de sizlerle paylaşıyorum, Youtube arama motoruna “mhp seks kaseti” yazdım. Karşıma 192 sonuç çıktı. E hani kaldırılmıştı? Hani ülkem nöbetteydi. Bunları da öyle gece yarıları özel metodlarla aramadım. Perşembe günü saat 16:20’de TTnet hattımla Youtube’un üstünde bulunan arama motorundan buldum.

Bunun için ne gibi adımlar atıldı, bunun meydana gelmemesi için ne yapıldı, hani seksüel içerikler internette paylaşılamıyordu, hani çocuklarımızı koruyorduk? Çocuklarımız sadece yabancı abi ve ablaların seks görüntülerinden mi etkileniyor? Siyasilerin görüntüleri olunca sorun olmuyor mu?

Ben bu noktada BTK işini iyi yapamamış, onu anlıyorum. 7 gün 24 saat nöbet tam oturtulamamış.

Bu yazıyı okuyup, bak bu adam sansürün yanında diyecek okurlarımı, yani BTK sansür yapsın di mi diyecek devlet yetkililerini alenen herkesin içinde okuduğunu anlamamakla suçluyorum…

Yazının ana fikri, BTK’nın yapması gerenleri yapmadığını, yapmaması gereken şeyleri yapmak için konuyu merak edenleri bilgilendirmek yerine tv ve gazeteleri gezdiğini somutlaştırmaktır.