Ceplerin habercisi masaüstüne baskın yapıyor

FLIPBOARD LOGOAkıllı telefon ve tablet dünyasının yakından tanıdığı Flipboard, biraz da masaüstünü deneyelim diyerek bilgisayarlara doğru yelken açtı. Bilmeyenler için ne olduğunu kısaca özetleyelim: Flipboard, haber okumayı estetik ve zevkli hale getiren bir haber uygulaması. Haber okumak isteyenler ilgilerini çeken haber kaynaklarından bilgilere abone olarak bunu seçimleri olan flipboard ekranına getiriyor ve oradan her gün otomatik güncellemelerle okuyorlar.

Eskiden Flipboard uygulamasında gerçekleştirdikleri bu okumayı şimdi Flipboard adresinden gerçekleştirecekler. Bu şekilde yüz milyonlarca farklı kullanıcıya ulaşmayı hedefliyorlar. Kullanıcıların belli bir haber seçimi yapmalarından dolayı mutlaka halen edinmemişlerse bir kullanıcı adı ve parola edinmeleri gerekiyor.

Şu anda sistemle birlikte seçilebilir 34 bin başlık sunuluyor. Kullanıcılar bu başlıkları kullanarak kendi dergilerini hazırlıyorlar. Şu ana kadar hazırlanmış ve günlük olarak kendini güncelleyen 15 milyonun üstünde dergi bulunuyor.

Bu arada sanılanın aksine Flipboard kimsenin haberini ya da emeğini çalmıyor. O sadece gerçek içerik ve muhtemelen ona ulaşması mümkün olmayan kullanıcı arasında köprü kuruyor. Yazılar ya da resim ve videolar hep kendi sitesinden geliyor ve izlenme oranları oraya yazıyor elbette. Flipboard sadece bu içerikleri analiz ederek onları daha iyi göstermenin ya da bir başka deyişle son kullanıcıya sunmanın yollarını buluyor.

Siteye ister kullanıcı adı yaratıp girin isterseniz Facebook ve türevleriyle üye olun. Üyelik mekanizması gerçekten de çok kolay. İçeri girince iki dakikada hangi haberleri görmek istediğinizi seçin. Ardından Belki de şimdiye kadar gördüğünüz en yakışıklı internet haber sitesi çıkacak karşınıza. Aşağı doğru, sonsuza doğru uzanan bir internet sitesi bu. Vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız…