Devlet bankacıları korsanlara karşı uyardı

Amerikan Bankalar Düzenleme Kurumu, bankaları her geçen gün daha çok ustalaşan bilgisayar hackleme saldırılarına karşı tetikte olmaları konusunda uyardı. Güvenlik açıklarına karşı devlet ve resmi kurumları tehdit eden durumun ciddiyetini vurgulayarak artan uyarılara dikkat çekti.

Federal kaynaklar, kur denetçileri ve federal birikim sigortalar kurumları tarafından oluşturulmuş olan Federal Finansal Kurumlar Komisyonu, bankalara, online müşterileri için birden fazla onay formu imzalatmaları konusunda hatırlatma yaptı. Komisyon: “Dolandırıcılar, onaylama mekanizmalarını ele geçirmek ve müşterilerin hesaplarına erişmek için her geçen gün daha gelişmiş, etkili ve hain yöntemlere başvuruyorlar.” şeklinde açıklama yaptı.

Uyarı, yüksek düzeydeki bir güvenlik açığı dizisinin yanı sıra, bir hacker grubunun Federal Kaynaklar kurumuna tehditleri sonucu yapıldı. Geçen hafta, hackerlar Brezilya istatistik kurumunun web sitesini 5 saat boyunca kullanılamaz hale getirdi. Ayrıca Citigroup şirketleri ve A.B.D. Senatosu da sanal saldırıların hedefi haline geldi.

Düzenleme kurumu uzmanları, 6 yıl önce hayata geçirilmiş olan koruma sistemlerinin şu anda yetersiz kalmasından endişelenirken, bilgisayar kullanıcılarının klavye tuşlarındaki hareketlerin kayıtlarını tutan ve böylece kullanıcıların çeşitli bilgi ve şifrelerini ele geçiren programlara karşı dikkatli olunması konusunda uyardı.

Kurumların müşterilerden sağlanacak tek bir onaylama yönteminin yeterli olmadığı kanısına varılırken, finansal kurumların bilgisayar güvenlikleri konusunda risk azaltıcı yöntemleri her 12 ayda bir gözden geçirmeleri gerektiği sonucuna varıldı.