Eğitimin uzaktan olanı makbul

Yıldız Holding Bilişim Grubu şirketlerinden Medyasoft, kişi ve kurumlar için tasarladığı katma değerli eğitim modelleriyle iş verimliliğini maksimuma çıkarıyor. Medyasoft, günümüz dünyasında her kurum için önemli bir gider kalemi oluşturan seyahat, iletişim ve toplantılar için harcanan zaman ile bu alandaki organizasyon maliyetlerini Adobe Connect uzaktan eğitim ve konferans yazılımı ile minimuma indiriyor.

Teknolojiden üretime, otomotivden sağlığa kadar Türkiye ekonomisine yön veren çok sayıda şirketin yanısıra 50’nin üzerinde üniversitenin de Adobe Connect’i tercih ettiğini belirten Medyasoft Pazarlama Müdürü Cüneyt Tonguç, “Kısa süre öncesine kadar iş ilişkilerini güçlendirmek için yapılan toplantılar ve farklı lokasyonlardaki çalışanların eğitimi için yüksek maliyet ve zaman kaybı yaşanıyordu. Medyasoft olarak 2007 yılından bugüne aralarında Turkcell, Türk Telekom, Türk Havayolları gibi dev markalara sağladığımız Adobe Connect ile eğitim ve toplantılar için yapılan harcamaları minimuma indirdik. Hatta uzun seyahatler, aileden uzakta geçirilen zamanlar da tarihe karıştı. Adobe Connect sayesinde toplantılar, konferanslar, eğitimler daha düşük maliyetle gerçekleştiriliyor, iş birlikleri daha da güçleniyor. Kullanımı hayli kolay olan Adobe Connect sayesinde Edirne’den Ardağan’a toplantı ya da eğitim bağlantısı gerçekleştirmek telefon görüşmesi yapmak kadar kolay” açıklamasını yaptı.

Geleneksel sistemlere daha etkin kullanım imkanı tanıyan, Adobe Connect’in kullanımı hakkında da bilgi veren Medyasoft Pazarlama Müdürü Cüneyt Tonguç, “Türkçe ve flash tabanlı arayüzü, esnek yapısı sayesinde hemen her bilgisayarda çalışabilen Adobe Connect, ‘Uzaktan eğitim’ alanında üniversite ve kurumların ilk tercihi. Aynı anda istenilen kişi kadar kullanılabilen sistem, toplantı ya da eğitime katılan kişilerin canlı bir görüntü ve net bir sesle katılmasına olanak tanıyor. Günümüzün vazgeçilmez ihtiyacı olan birlikte çalışma kalitesini en verimli düzeye çıkaran ve Medyasoft güvencesiyle sunulan Adobe Connect, kısa sürede devreye alınıp, kuruma yapılan yatırımın hızlı bir şekilde geri dönmesini sağlıyor” dedi.