Vodafone icra kurulu çocuklarla boyama yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteklediği, AÇEV ve Türkiye Vodafone Vakfı’nın işbirliğinde yürütülen ve binlerce çocuğa kaliteli bir okul öncesi eğitim sağlanmasına aracılık eden İlk Adım projesi kapsamında okul öncesi eğitimle tanışan çocuklar Vodafone Maslak Plaza’daydı.

Vodafone Maslak Plaza’ya geldikten sonra binayı gezen minikler, katları gezerken Vodafone çalışanlarından hediyelerini aldı. Çalışanlarla sohbet eden çocuklar sordukları zor sorularla Vodafone çalışanlarını terletti. Çocuklar, Vodafone yöneticileri ve İcra Kurulu üyeleriyle sembolik toplantılar yaptıktan sonra kurul üyeleriyle birlikte Vodafone Pano oyununu oynadılar. Vodafone İcra Kurulu üyeleriyle birlikte boyama yapan çocuklar ardından Vodafone Türkiye çalışanları ve İcra Kurulu üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray şunları söyledi: “Vodafone olarak iş faaliyetlerimizin yanı sıra, Türkiye Vodafone Vakfı aracılığıyla, sosyal sorumluluklarımızı yerine yetirerek ülkemizin geleceğine en yüksek faydayı sağlamak için çalışmaktayız.

Türkiye Vodafone Vakfı olarak hayata geçirdiğimiz projelerimizle Türkiye’nin daha eğitimli, donanımlı ve üretken bir toplum olmasına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı eğitim çatısı altında yürütmekteyiz. İlk Adım projesi de bu amaçla desteklediğimiz önemli projelerimizden biridir. İlk Adım projesi kapsamında, okul öncesi eğitime erişimin düşük olduğu illerimizde Bakanlığımız tarafından görevlendirilen öğretmenler okul öncesi eğitim konusunda müfredatı destekleyecek şekilde eğitim almakta, anasınıfları ideal standartlara göre donatılarak, okul öncesi dönemindeki çocuklara eğitim imkanı sağlanmakta ve ebeveynler aile eğitimleri almaktadırlar.

Bu projemiz kapsamında okul öncesi eğitimle tanışan çocuklarımızla Vodafone Plaza’da bir araya gelmekten çok büyük mutluluk aldık. Okul öncesi eğitimle tanışan çocukların kendilerini ifadelerindeki özgüvenlerini ve sosyal becerilerini görünce Türkiye’nin geleceği için heyecan ve mutluluk duyuyoruz. 23 Nisan gibi anlamlı bir gün öncesi pırıl pırıl çocuklarımızın bizimle birlikte olmaları bizleri umutlandırıyor. Bu vesileyle tüm çocuklarımızın da Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Büyükler olarak onlara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için var gücümüzle çalışmamız gerektiğine bütün kalbimle inanıyorum.”