Evernote ile belgeleri artık telefondan tarayabilirsiniz

Scannable+-+6Evernote’un yeni mobil tarama uygulaması Scannable ile artık kartvizitlerden sözleşme metinlerine, faturalardan toplantı notlarına kadar her belgeyi kolaylıkla ve hızla taramak mümkün. ScanSnap Evernote Edition masaüstü deneyimiyle, ofiste yapılan taramaları kolaylaştırırken, Scannable mobil uygulaması, kartvizitleri LinkedIn profillerinden aldığı bilgilerle zenginleştirerek tanıdığınız kişilerden oluşan eksiksiz bir profil listesi oluşturuyor.

Scannable uygulaması, Evernote ve LinkedIn’e bağlanıldığında daha önceden taranmış olan kartvizitlerde yer alan bilgileri hemen kişiselleştirmeye başlıyor. Kişilerinizin LinkedIn profillerinden fotoğraf içeren ayrıntıları da ekleyerek eksiksiz bir profil listesi oluşturulmasını sağlıyor. Scannable uygulaması, taramalar arasında hızlı bir şekilde hareket imkanı sunarak, birden fazla sayfanın taranmasını da kolaylaştırıyor. Tarama işlemi gerçekleştirilen her belgeyi, Evernote’ta bulunan notlar aracılığı ile ya da cihaz üzerinden SMS, e-posta ve AirDrop kullanarak istenilen kişiyle paylaşmak mümkün.

Masaüstü uygulaması olarak da kullanılan ScanSnap Evernote Edition ile Scannable, tüm ofis ekiplerini destekleyecek bir cihaza da dönüşüyor. İster bir çalışma arkadaşıyla belge paylaşımı, ister bir sözleşmenin arşivlenmesi ya da bir harcama raporuna fatura eklemek olsun, Scannable yazıları işlenmeye uygun bir hale getirmeye odaklanıyor. Scannable, WiFi ile doğrudan Evernote Edition tarayıcısına bağlanarak, herkesin telefonuna kaydettiği taranmış belgelerini diledikleri yere göndermelerini kolaylaştırıyor. Mevcut iş yeri çözümlerine daha ucuz ve hızlı bir alternatif oluşturmak üzere Scannable ve ScanSnapEvernote Edition bir arada çalışıyor. Scannable ve ScanSnap Evernote Edition ile çoğu zaman korkulan tarama işlemi hızlı, basit ve eğlenceli bir hale geliyor. Şu anda iPhone ve iPad için geliştirilen Scannable uygulamasına, önümüzdeki günlerde farklı platformlar üzerinden de ulaşılabilecek.