Gorsel1Vodafone bugün çok enteresan bir bülten geçti. Bülten ana hatlarıyla biz mobilde iyiyiz aynı zamanda sabite de yoğunlaşacağız fikrini barındırıyor içinde. Bu dünyayı bilmeyenler için söyleyelim Vodafone GSM operatörü lisansıyla değil sabit operatörlük için ayrıca sahip olduğu lisansla bu işe girecek. Yine bu dünyaya çok yakın olmayanlar Vodafone’un nasıl “ölümüne” girdiğini anlayamayacak bu işe. Verdiği fiyatlar, “kendi altyapısı olmayan ve karasal bağlantılarının neredeyse tamamını dışarıdan alan bir şirket için” gerçekten de çok iddialı. Sıfır kar payıyla bu işi yaptığını söylemek mümkün.

Şimdi işin bülten tarafına girip maddeleri çekelim içinden:

  • Vodafone Türkiye, tüketiciye “her an her yerde” internete ulaşma imkânı tanıyor. Bu hedef doğrultusunda cepte süper internet hizmetinin ardından evlere de giren şirket, yeni “Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL ve Fiber” hizmetini duyurdu. Daha önce Koçnet ve Borusan Telekom’u bünyesine katan Vodafone Türkiye, 2013’te Almanya’nın önde gelen kablo TV ve internet operatörü Kabel Deutschland’ı, 2014’te de İspanya’nın lider kablo TV ve internet operatörü Ono’yu bünyesine katan Vodafone Grubu’nun “bütünleşik telekomünikasyon hizmetleri” vizyonunu Türkiye’ye taşıyarak, dijital dönüşüm hedefi doğrultusunda önemli bir gelişmeye daha imza atıyor.
  • Gökhan Öğüt: “Stratejik yatırım programımız ‘Dijital Dönüşüm Hareketi’nin birinci yılını geride bırakırken, ilk yıl taahhütlerimizi yerine getirmiş olmanın ve dijital dönüşüm vizyonumuzu birbirinden önemli yatırımlarla destekleyeceğimiz yeni bir yıla adım atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2015 yılında abonelerimize sadece mobil değil, sabit iletişim ihtiyaçlarını da karşılayacak ürün ve hizmetler sunacağız. Böylece, müşterilerimizin her an her yerde dijital dünyaya kesintisiz ve yüksek hızla bağlanabilmelerini sağlayacağız. 2015 yılı, bizim için, sadece bir mobil iletişim şirketi olmaktan çıkıp, evde ADSL, fiber internet ve TV gibi birçok sabit iletişim hizmetini de müşterilerine tek çatı altında sunan mobil ve sabit telekomünikasyon şirketi olma yolunda çok kritik bir yıl olacak. Mobil iletişimin yanı sıra sabit iletişimde de hızla büyüyeceğiz.”
  • Gökhan Öğüt: “Büyümenin önemli bir kısmını, mobil cepten ve bilgisayardan internet kullanıcıları oluşturuyor. 2014 yılının üçüncü çeyreğinde toplam internet aboneliğinde bir önceki üç aylık döneme göre %7,6 artış gerçekleşti ve mobil ve özellikle fiber internet abonelerinin artmasıyla birlikte internet abone sayısındaki genel artış eğilimi devam etti. Toplam internet abone sayısının yıllık artış oranı ise %28,2 olarak gerçekleşti. Vodafone Türkiye olarak, 2009 yılından bu yana tüketicilerimize 3G teknolojileri aracılığıyla süper internet hizmeti sunuyoruz. Yeni ‘Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL ve Fiber’ hizmetimizle, süper interneti sabit teknolojiler üzerinden de tüketicilerle buluşturarak evlerde daha güçlü olmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin 81 iline aynı anda sunduğumuz süper internet ADSL ve Fiber hizmetlerimizle, tüketicilerimizin hiçbir ek ücret ödemeden, sadece ihtiyaçları olan limitsiz internete sahip olmalarını sağlayacağız.”
  • Vodafone Türkiye, yeni “Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL” hizmetiyle, ev kullanıcılarına, ayda 49,90 TL’ye limitsiz sabit internet sunuyor. Böylece Vodafone aboneleri, ev telefonu bağlatmaya gerek olmadan ve hat için hiçbir ek ücret ödemeden, evde süper hızlı limitsiz internet kullanma imkânına kavuşuyor. Vodafone Türkiye’nin 24 ay kontratla sunduğu limitsiz telefonsuz (yalın) ADSL hattını bağlatmak için 0850 542 0 542’yi aramak yeterli oluyor. “Vodafone SüperNet Telefonsuz ADSL” hizmetiyle ev kullanıcılarına 16 Mbps’ye kadar hız ve 50 GB adil kullanım kotası sağlanırken, kampanya kapsamında sunulan “telefonsuz Fiber” hizmetiyle de 24 Mbps’ye kadar hız ve 75 GB adil kullanım kotası sağlanıyor.