Facebook linklere tıklamadan içeriğini göstermeye başlıyor

Facebook linklere tıklamadan içeriğini göstermeye başlıyor

Facebook’ta yorumların altında paylaşılan linkler de artık renkleniyor. Yeni gelecek bu özellik ile web kullanıcıları linklere tıklamadan önce içerik ile ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlayacak olan yeni sistemde yorumların içinde bulunacak Facebook video çalar sayesinde önizleme de yapılabilecek.

Tanıtım amaçlı kullanılan sayfaların, bu yeni güncelleme sayesinde reklam konusunda önemli ölçüde fayda sağlayacağı öngörüsünde bulunuluyor. Mesela Captain America filminin Facebook sayfasında, Paramount yapım şirketi tarafından yayınlanan resmi bir video için anında önizleme yapılabilecek ve altına film ile ilgili yorum yapılabilecek. Ancak bu yeni yorumlama sistemine ilişkin olarak sayfa sahiplerinin ne kadar yorum ile kısıtlandırılacağı henüz açıklanmadı.
Facebook Chat’in yeni görünümü ile ilgili kullanıcılardan gelen çok sayıda şikayet sonrası yeni özelliğin ortalığı durultması bekleniyor. Facebook kullanıcıları ayrıca iOS platformunda da çeşitli sorunlar yaşıyor. Kişisel mesajların iletilmesi konusunda aksilikler yaşatan son güncellemeye kullanıcıların 1 yıldız vermesi kaçınılmaz oldu.
Şirketin iPhone uygulamasını geliştirme konusundaki yetersizliği ve henüz resmi bir iPad uygulamasının dahi olmaması garipten de öte bir durum haline geldi. İlk iPhone uygulamasını geliştiren yazılımcı Joe Hewitt, Mayıs ayında Facebook’tan ayrılarak artık HTML5 projelerinde yer almak istediğini belirtmişti. iPhone uygulamasını yazarken de Apple içindeki onay süreçlerinin çok uzamasından dolayı duyduğu memnuniyetsizliği dile getirmişti.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş