Ferrarisi olanlar Gold’dan iPhone 5 almış

Bazı bültenler gelince gerçekten elim ayağım titriyor. Ne yapacağımı, nereye kaçacağımı tam bilemiyorum.

Gold Teknoloji Marketleri bir bülten geçti. Bültende satmaya başladıkları iPhone 5’in kapış kapış satıldığını söylüyordu. Kapış kapış ifadesinin bilimselliği beni etkiledi ve bunun sayısal karşılığını öğrenmek için yetkililere danıştım. Kastedilen rakam 250 olarak tanımlandı. Ne yapalım tamam dedik.

Bültende bir cümle var ki beni benden aldı götürdü: “Ferrari ve Lamborghini araçlarıyla iPhone 5 almaya Gold Bahçelievler Mağazası’na gelen iki tüketici ise dikkat çekti.” Kalp kırmadan ya da hukuksal bir karşılık doğurmadan bu cümleyi eleştirmemin herhangi bir yolu yok. O yüzden bu eleştiriyi siz okurlara bırakıyorum.

Şimdi gelelim gazetecilerin konuyla ilgili yapmadıkları habere: iPhone 5’in 16 gigabaytlık modeli Gold’da 3.300 TL’ye satılıyor. İngiltere’de ise 529 Pound. Yani 1534 TL. Peki Bavul.com’dan gidip hemen yarına Londra uçak bileti fiyatına bakıyoruz. THY bileti 447 Euro. Yani 1.028 TL. Yarım pansiyon otelin geceliği 150 TL.

Toplamda bir İngiltere yapıp iPhone 5 alıp iki gün kalıp gelme maliyeti 2.712 TL yapıyor. Bir de çoluğa çocuğa hediyelik bir şeyler alsanız yine kardasınız.

Ferrarililere ve onları tanıtanlara duyurulur…