Fransız bakan Twitter’ı beceremeyince yatak sırları ortaya çıktı

Fransızlar bu işi iyi beceriyorlar, patavatsızlık, ne dediğini bilmezlik, sonra da yok canım ben öyle demedimcilik oyunlarını yani. Fransa devlet başkanı Nicolas Sarkozy’nin dilinin kemiği olmayan uçsuz bucaksız laflarının ardından şimdi de Sanayi Bakanı Eric Besson kendi lafları yüzünden zor durumda. Bu defa tek bir farkla, Sarkozy gibi demeç ya da röportajda değil, kendi yazdığı tweet yüzünden sıkıntılı.

Twitter’da 14 bin takipçisi olan Besson geçtiğimiz gece “Eve vardığımda, yatacağım, çok yorgunum. Seninle yatalım mı?” şeklinde yazdığı tweetini 10 dakika sonra sildi ama o silene kadar paylaşan paylaştı, iş işten geçmişti zaten.
Bu tweetin ardından çeşitli şaka ve sorular ile karşı karşıya kalan bakan ise ertesi sabah 11’de “Bu da bana notlarımın bulunduğu listeyle çok fazla oynamamam ve ‘gönder’ tuşuna basmamam gerektiğini gösteriyor” şeklinde tatmin etmeyici yeni bir tweet daha yazdı.
Takipçilerinden direkt mesaj almayı engelleyerek gelen soru ve tepkiler karşısında oldukça huysuzlaşan Besson, “Evet, sanırım artık bu kadar yeter. Sizi kendi abuk sabuk laflarınızla baş başa bırakıyorum. Hazırlanmam gereken bir meclis konuşması var.” şeklinde, sanki durumdan kendisi sorumlu değilmişcesine hayıflandı. Zeytinyağı gibi üste çıkması ise 10 üzerinden 10 puanlık bir hareket doğrusu.
Bunları yapan koskoca politikacılar, devlet başkanları olunca insanın aklına, bilinçsizce yapıyor olamazlar düşüncesi geliyor ama bu kadar pişkinlik de pes dedirtiyor doğrusu.