Google ezici çoğunluğun motoru

engelleme17 Haziran günü cahil bir ezici çoğunluk kitlesi, oruç tutulmadığını “tespit ettikleri” bir mekanı bastılar. İçeridekileri bir temiz dövdüler ve mekanı kapattılar. Mekan ertesi gün boşaltıldı ve kapatıldı. İnsanlar düşüncelerine saygı göstermedikleri diğerlerini döve döve kendi düşüncelerine çekmeye çalıştılar.

O anda rastlantı eseri gelişen olayların bir kısmı videoya alındı. Video, oradaki saldırganları ifşa etmek için Youtube ortamına kondu. Fakat sonra muhtemelen o ezici ve dayakçı çoğunluktan birileri gelerek bu videoyu işaretledi ve Youtube ortamından kaldırılmasını istedi.

Youtube yazının resminde gördüğünüz mesajı vererek bunu kaldırdı.

Youtube’a ne amaçla nasıl bunu kaldırırsın, bu yaptığın insanlığa sığar mı diye sorduğumda bununla ilgili birçok genel açıklamanın olduğu alanlara beni yönlendirmeye çalıştı ki oradaki  açıklamaların hiçbiri neden bu videonun kaldırıldığını bize anlatmıyor. Bu hareketi doğrulayamıyor. Zaten bir video özelinde konuşmayız diyerek kendini zeytin yağı gibi olayın dışına çıkarıyor. Sanırsınız ki sütten çıkmış ak kaşık…

Eğer yeterince kalabalıksanız aygıyı da, Google’ı da yönlendiriyorsunuz, hukuku da, devleti de… Ezici çoğunluğu kendine esas olarak belirliyor Google ve bugünün internet sistemi.

Diyelim ki banka soydunuz. Banka kameraları sizin yüzünüzü tespitledi. Eser miktarda arkadaşınızla da bu videoyu sudan sebeplerle yayından kaldırabilirsiniz.

Adile Naşit’in resmini koyarak bize şirin gözükmeye çalışan Google aslında ezici çoğunluğun kölesi, şeytani düşüncelerin hizmetkarı.

Seni sevmiyorum Google. Bu zihniyeti de sevmiyorum.

Kötüsün ve kötülüğe hizmet veriyorsun.

Bir sonraki baskın durağının sen olmayacağını nasıl ve nereden biliyorsun bilmiyorum.

Zorbalığın en büyük destekçisi sensin ve bundan zerre kadar utanman yok. Tekil olaylara bakmama arkasına sığınıyorsun.

Senin doğduğun günü gördüm battığın günü de göreceğim, buna eminim.