Türk Telekom eski müşterilerine para mı dağıtıyor?

türk telekom yeni logoSabahın bir vakti. Telefona bir mesaj geldi. Açtım baktım ki Türk Telekom bana SMS göndermiş. Hiç bakmadım bile. Çünkü bırakalı kaç sene olmuş, hala bana “gelir misin bak buralar çok güzel” deyip duruyor. Gelmem. Gelecek olsam gitmezdim. Sonra mesajları temizlerken içeriğini gördüm. Benden fazla para aldıklarını, aldıkları parayı geri vermek istediklerini gidip bunu alabileceğimi söylemişler.

Şaşırtıcı. Çünkü kaç senedir karasal telefonum olmadığını ben bile unuttum. Hiç ekranı olan bir sabit telefonum olmadı öyle söyleyeyim size kafamdan hangi sene sildiğimi… Acaba kandırıyorlar mı dedim. Sosyal medyaya bir mesaj attım. Türk Telekom klasik özel mesajdan bilgilerimi istedi. Reklam SMS’lerini attığınız telefon filan demedim, hiç uzatmadım verdim numaramı.

Sonra birileri aradı. Gerçekten de Türk Telekom’un benden aldığı fazla parayı bana vermek istediğini söyledi. e-Devlet şifremi verip alabiliyormuşum bu parayı geri. Kaç para olduğunu sordum. Başta söyleyemeyiz dedi ama sonradan söyleyebileceği konusunda ikna oldu yetkili kişi. Öyle ya üç kuruşsa ne uğraşacağım öyle sitelerden sitelere bu parayı transfer etmek için…

Benden TC kimlik numaramı istedi yetkili kişi. Benim tüm özlük bilgilerim hala onlarda aslanlar gibi duruyor. Sevgilisinden 20 sene önce ayrılmış adamın hala hatıra olarak kızın ruj izi bıraktığı gömleği saklaması gibi. Beni unutmak kolay mı diye bir övünç kaynağı çıkardım kendime. Hiç birisi buradan alıp kötü amaçlarla kullanabilir filan diye düşünmedim.

Sonra yetkili bana 88 kuruş verebileceklerini söyledi. Sonra şurada biraz daha var dedi. Birkaç dakikalık beklemeden sonra gerçekten sıkıldım. Beni daha sonra arayacaklarını söyledi. Tamam dedim. Bir rivayete göre 61 TL bir diğer rivayete göre 200 TL alacağım varmış. Bunu istersem TT merkezinden elden, istersem internetten IBAN vererek hesabıma göndertebilirmişim.

Ne güzel bir dünya…