Hepsi burada değil, olmayacak

Uzaktan bakınca hepsi harika… Ama biraz içlerine girince bütün parıltısının üstüne spreyle sıkılmış kalitesiz sim olduğunu görüyorsunuz. Dokununca eliniz yapış yapış oluyor pisleniyor. Rezillik diz boyu. Evet bu girizgahın müsebbibi, hepsiburada.com…

Alışverişimi internetten yapıyorum. Çünkü çarşı pazar gezmeyi sevmiyorum. Çünkü eninde sonunda ne yaparsam yapayım internetten karşılaştırma yaptığım kadar yapamıyorum. Ve yine eninde sonunda ne mal alırsam alayım kredi kartıyla alıyorum.

Benim ihtiyaçmlarımı biriktirerek almak gibi bir huyum var. O yüzden fasılalı olarak yaptığım alışverişler hem fazla kalemden oluşuyor hem de yekünü yüksek oluyor. Bunun bana alışveriş kapılarını açan şirketler için itici güç olmasını diliyorum ama nerde… öyle bir ajandaları yok bu şirketlerin.

Ben kendimce eskiden bazı sorunlard yaşamış olduğum hepsiburada.com’un düzelmiş olabileceğini varsaydım. Yaklaşık 6 ila 7 kalem arası sipariş verdim. Ve verdiğim andan itibaren de cezalandırılmaya başlandım.

Siparişlerimden biri irice bir koşu bandıydı. İlk kez böyle bir alışveriş yapıyorum ve bu riski almamak için güvenilir bir marka olarak hepsiburada.com sitesine girdim. Siparişiniz yola çıkmıştır mesajıyla çok mutlu oldum. Hatta bana bir sipariş takip numarası vermişlerdi. Hemen onu alıp kargo şirketinin sitesine girdim. Ama bu sipariş numarası eksikti. Normalde 12 karakter olması gereken numara 8 karakterli gönderilmişti bana. Kargo şirketini akşam akşam aradım onlar da benimle dalga geçtiler sipariş numarası almayı bilmediğim için. Ama dalga geçilmesi gereken ben değildim. Üstelik ürünün ne zaman geleceğini de bilmiyordum. Sabahtan akşama kadar bekletildim evde.

Akşama doğru kapı çaldı. İki adam 2 buçuk metrelik tabut gibi bir malı evin içine yıktı. Ve gittiler. Ve yağmur yağıyordu ve çamurluydu ürünün kartonu. Adamlara balkona taşısak bunu diyecek oldum, çoktan gitmişlerdi. Aleti içeri taşırken üç kilo verdim ama zaten aletin de görevi bana kilo verdirmek değil miydi? Açınca hemen o anrda iki kilo daha verdim. Aletin içinde nasıl kurulur şeklinde bir tanıtım yoktu. Sinirden köpürüyordum. Hemen hepsiburada.com sitesine gidip ürünün sayfasına girdim. Hemen yorumumu siteye yazdım. Ama o da ne? Yorumum onaydan geçecekti. Sorun değil dedim. Ama ürüne yorumum asla yayımlanmadı. Onun yerine bana bir telefon gönderdiler özensizce… Onlara sorun söylerler nasıl takılacağını dediler. Ve yorumumu basmadılar. Oradaki tek yorum oh ne güzel senin üstünde koşmak bebeğim tadındaki yazılar. Bir daha bu sitedeki hiçbir yoruma güvenrmeyeceğim.

Ama sadece bu da değil. Benim 7 kalem malımı 7 taksitte gönderdiler. Bir de birilerini kandırır gibi, artık müdürlerini mi kandırıyorlar bilemiyorum, ürünlerinizin tamamı yola çıkmıştır yazdılar önüme. Bugün şu an itibarıyla son ürünüm hala gelmedi. Tamı tamına 9 gün oldu. Bu konuma bana herhangi bir bilgilendirme geçmediler. Ürünler ne zaman kaçta gelecek bilgisini atmadılar. Her seferinde evde rdastlantı eseri birileri olmasaydı ben maymun gibi kargo şirketinin peşinden koşuyor olacaktım.

Benden ürünün paralarını peşinen aldılar. Ama 9 gün geçti bu ürünün parasını hala işletiyorlar ama bana bir şey veremiyorlar. Muadilini önermiyorlar. Bnu vermesek olur mu demiyorlar.Bu arada ürünü hala satıyor gözüküyorlar. Ama 9 gün veremediğiniz ürünü satıyormuş gibi yapmak tüketiciyi aptal yerine koşymak. Aksini düşünen varsa tartışmaya hazırım…

Bütün bunları anlatmak için karşımda bir muhattap aradım. Ama ne maillerime cevap verdiler ne de bir telefon numarası bahşettiler. Benim için yapacak bir tek şey kamlkıştı: Bu siteye gelecek olan diğer insanları uyarmak…

Sevgili arkadaylar aman dikkat edin. Sitenin adresi hepsiburada.com ama bana inanın hepsi orada değil. Şimdilik beni sinir eden birçok şey, eksik müşteri hnizmetleri, cevap verilmeyen mailler, dikkate alınmayan mesajlar ve sadece iyilerinden seçilen okur yorumları… bunların hepsi orada… Ama güzelliklerin hiçbiri şu yakın zamanda orada olacakmış gibi durmuyor.