İngiltere’nin önde gelen operatörlerinden Three’nin CEO’su, üç yıl içinde İngiltere’nin tek “gerçek” 5G teklifini verecekleri için şirketin abone tabanını 5 yıl içinde ikiye katlamayı planlıyor.

Geçtiğimiz hafta Three, İngiltere’de ilk 5G teklifini hazırlayarak sabit hat sektöründeki ISS’ler üzerinde ciddi bir baskı yaratabilecek bir ev genişbant sabit kablosuz paketi duyurdu. Ayda sadece 35 pound değerindeki 450Mbps civarında bir hız ile genişbant sektörünün titreyip kendine dönmesine neden oldu.

Şirketin CEO’su Dave Dyson söz konusu olduğunda, ev genişbantı sadece Three’nin 5G cephaneliğindeki mızrağın görünen kısmı.

Ülke genelinde 10 milyon mobil abonesi olan Three, şu anda İngiltere’nin dördüncü en büyük mobil şebeke operatörü. Neler söylüyor Dyson? Satır başlarına bakalım:

  • Öncelikle, ev geniş bandının bizim için çok büyük bir fırsat olduğunu biliyoruz. Sabit hat genişbant pazarındaki müşteri memnuniyeti seviyelerine bakarsanız, oldukça fakirdir. Sorunlarının ne olduğu oldukça açıktır: Satır kiralama için ödeme; bekleme Teslimat için, indirme hızları insanların istedikleri yerde olmamak, orada bariz bir fırsat olduğunu hissettik.
  • Şu anda geliştirmekte olduğumuz bağlantı teknolojilerinden bazıları 5G için kullanacağız.
  • Belirli bir zamana dayalı hedef belirlemedik, ancak söylediklerimiz işin büyüklüğünü iki katına çıkarmak istiyoruz. Ölçek elde etmemiz gerekiyor – şu anda rakiplerimizle kıyaslandığında alt ölçek olduğumuzda, EE, Vodafone ve O2 İşimizdeki sabit maliyet, hiç kimseden önemli ölçüde farklı olmamalıdır ve 5 milyon daha müşteri eklersek maliyet tabanı değişmez.
  • Ölçek almak önemlidir. İşin büyüklüğünü iki katına çıkarmayı gerçekten çok isterdim, ama gerçekçi olarak bu muhtemelen 5 yıl sürecek. Geliri ikiye katlayın, tüketici tabanını iki katına çıkartın ve bu sonuç aşağı doğru akmalı ve Gelecekteki yeteneklerimize yatırım yapabilmek için fazlasıyla bize.
  • 140 MHz spektrum kullandığımız zaman, 2.15 Gbps indirme hızlarına bakıyoruz. Bu yıl 5G mobil servisler başlattığımızda 100 MHz spektrumla başlayacağız. Bu, yüzlerce bitişik spektrum spektrumun anahtarı. Unutulmaması gereken şey, herkesin iki katı kadar spektrumumuz olduğu için, teori ve pratik gerçeklik kapasitemizin ve en yüksek verim hızımızın herkesin iki katı kadar hızlı olacağıdır. diğer operatörler ile doğrudan karşılaştırma yapmak, iki kat daha hızlı olmalıyız.
  • Tabii ki, müşterilerimizin ne kadar hız alacağını tahmin etmek çok zor çünkü gerçek hayattaki bir durumda baz istasyonundan ne kadar uzakta olduğunuza, duvarlarınızın evinizde ne kadar kalın olduğuna göre değişir bu.
  • Mevcut bir 4G ev genişbant müşterisi olarak ortalama 14.1 Mbps hızındaydı. Bu, sektör ortalamasının biraz altındaydı. Onu 60MHz spektrum kullanan ilk [5G] donanıma yükselttikten sonra 220Mbps hız alıyordu. Denemenin sonuna doğru tam 100MHz spektrumunu serbest bıraktık ve sonra yaklaşık 450Mbps hız elde edebildi. Bu, herkesin alacağı bir öngörü değil, ama gerçekten iyi bir gösterge veriyor.
  • EE ile 100 Mbps alıyorsanız, Three ile 200 Mbps alacaksınız, EE ile 200 Mbps alıyorsanız, bizden 400 Mbps alacaksınız.
  • Testleri yaptığımızda, 1 Gbps’nin üzerinde hızlara sahibiz, ancak farkında olduğunuzdan emin olduğum gibi, gerçek dünyadaki hızlara baktığınızda bu çok önemli.
  • Şimdi bizim zamanımız gibi geliyor. Tarihsel olarak sahip olduğumuz spektrum pozisyonu nedeniyle bir yandan arkamıza bağlı kaldık. Şimdi 5G spektrumunun yüzde 52’sine sahibiz.