İnternet bağımlılığı yalanları

İnternet bağımlılığı yalanları

fb-addictedDerdimiz interneti kötülemek ve onun içinde herkesin serbestçe konuşmasını engellemek. Bunun için insanların internet sevgisini örseleyecek şeylerarıyoruz. Bir ara çocuk pornosu peşinden koşan insanlar bulmuştuk. Şimdi de internetin insanları bağımlı yaptığını söyleyip daha az okumalarnı, yazmalarını ve orada bulunmalarını sağlamak istiyoruz.

Bir yandaş gazete haberi: TBMM Bilişim Komisyonu verilerine göre Türkiye’de 800 bin internet bağımlısı var.

Yuh! Henüz adam gibi tarifi bile yapılmamış bir bağımlılık türünde 800 bin adet bağımlı buldular. Nasıl arama yaptınız? Kaç kişiye sordunuz? Kaç kişiye tahlil yaptınız? Kaç kişiyi sorguladınız? 800 bin bağımlı bulmak için en az 800 bin kişiyle konuşmanız lazım öyle değil mi? 15 dakikalık hızlı bir anlama konuşması olsa bu… 12 milyon dakika… 200 bin saat. 10 saatten 20 bin iş günü. Hadi canım siz de…

Nasıl bir gaz verdilerse konuyla ilgili iki poliklinik açılmış. İnsanlar panik halinde benim internet bağımlılığım var bakın bana demiş, kuyruklara girmiş. Bir hadi canım sen de vakası daha. Neden? Çünkü aynı haberin içinde şu ibare var: İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde bir internet bağımlılığı polikliniği oluşturuldu. Hastaneye bugüne kadar 2011 yılında 12, 2012 yılında 81 ve 2013 yılında 1 kişi olmak üzere 94 hasta internet bağımlılığı konusunda başvuruda bulundu… 2013 yılında 1? Hadi canım siz de. Ve şimdi millet kapıda kuyruk oluyor değil mi?

Şu internet bağımlılığının başlangıcını, sebebini, semptomlarını ve tedavi sürecini bilimsel bir makaleyle bize anlatacak bir doktor bekliyorum. Ve hepsine bendeki bağımlılığı ortaya çıkarmaları için meydan okuyorum.

One Response to "İnternet bağımlılığı yalanları"

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş