iPhone 4S ön sipariş rekoru kırdı, bir milyon kişi “hemen” istedi

iPhone 4S ön sipariş rekoru kırdı, bir milyon kişi “hemen” istedi

Merakla beklenen yeni iPhone’un Cuma günü başlayan ön satış talepleri adeta tüm dünyada rekor kırmış durumda. Geçen yıl ön satışın yapılmadığı Avustralya ve Kanada’nın yanı sıra hem ülke hem de operatörlerin sayısında görülen artış ilk iPhone 4S’i kapma sırasını bir milyona taşıdı.

Son cihazın daha radikal ve büyük değişiklikler ile çıkmamış olması tüketicilerde hayal kırıklığı yaratmış olsa da geçen sene 600 bin olan ön satış sayısının bu sene 1 milyona çıkmasını engellemiş değil.
Geçtiğimiz günlerde kanserle mücadelesine yenilerek hayata veda eden Apple’ın kurucusu ve yaratıcı dehası Steve Jobs’un ölümünün de bu satışların patlamasında etkeni olduğu yadsınamaz. Pazarlama uzmanlarına göre Jobs gibi çok beğenilen ve takdir edilen şahsiyetlerin ölümlerinden sonra satışlarda gözle görülür bir artış yaşanmasının sıkça görülen bir durum.
AT&T ilk 12 saatte 200 binden fazla ön satış talebi aldığını açıklarken A.B.D.’deki tek iPhone tedarikçisi operatör olma ünvanını elinden kaptırmış durumda. Artık iPhone rekabeti onun için de gün geçtikçe zorlaşacak.
Bu esnada Pazartesi günü Apple’ın satışlarında görülen yüzde 5,1’lik artış hisse senetlerinin değerini 388,81 dolara getirdi.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş