iPhone yeni yamasını yayımladı

iPhone yeni yamasını yayımladı

iPhone, özelikle yeni çıkan 4S telefonuyla birlikte ortaya çıkan pil sorununu gidermek için hayata geçirdiği yamayı, tüm cihazları için çıkardı. iPad’ler ve 3G’den itibaren iPhone’lar için gelen güncelleştirmenin boyutu yaklaşık 45 megabayt.

Bu güncellemeyle birlikte iOS’in yeni özellikleri de ortaya çıktı. Eskiden güncellemeler önce kulaktan kulağa yayılıp, cihazı bilgisayara bağlayınca haber alınırken artık iPhone ve iPad’ler telefdonda çıkan popup ekranla güncelleme olduğunu haber vermeye başladı. iOS’in bir diğer yeniliği ise gücellemeleri bilgisayara bağlamadan, havadan almaktı. iOS 5 güncellemesiyle gelen bu özellik, ilk kez bu güncellemeyle birlikte hayatımıza girdi.

Güncelleme yapılırken dikkat edilmesi gereken iki nokta var: Havadan güncellerken istemediğimiz bir data kullanım ücretiyle karşılaşmamamız için sadece wifi üstünden gücelleme yapılmasına izin veriliyor. Bunun yanında eğer telefon ya da iPad’in pil ömrü yüzde 50’nin altındaysa cihaz risk almıyor ve şarj ettikten sonra ya da ederken güncelleme yapmanızı istiyor.

Güncellemenin üstünden kısa bir süre geçmesine rağmen söylemek lazım, yeni yama, mevcut telefonların da şarjını gözle görülebilir biçimde artırıyor.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş